Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kanat Titremesi, Gözlerini Kapatma ve Durgunluk?

jennyhumphrey

Yeni Üye
Öncelikle 4,5 yıldır baktığım erkek bir muhabbet kuşum var.Çok hareketli, yaramaz bir kuş.Dün de öyleydi; her zamanki gibi salmıştım, oradan oraya geziniyordu, uçuyordu, ben abur cubur yerken musallat oluyordu ama tabi ki vermiyordum neyse sonradan kafesine girdi ve birden modu değişti.Kafeste durmadan kanatlarını titretmeye başladı."Korktu mu acaba?" diye düşündük ama neden korkacak aklımıza bir şey gelmedi açıkçası, yani her zamanki gibiydi günümüz."Strese mi girdi dedik?" Sadece aklımıza, biz bir şeyler yerken ona vermediğimiz için strese girmiş olabileceği geliyor.Ayrıca dün yeni bir yem aldık acaba o yüzden olabilir mi? Ama yemi yedi yani yememezlik yapmadı.Sonra baktık kanatlarını titretmesi durmuyor dışarı çıkardık, elimize aldık ama kuşun hali yoktu gözlerini açık tutamıyordu, göz kapakları hemen kapanıyordu.İlgisini çeken şeylerle, hiç ilgilenmedi.Çok korkuttu bizi bir an ölecek sandık.Sonradan ishal gibi dışkılamaya başladı.Hemen patates haşladık, iyi gelir diye bir iki lokma aldı.Sonrasında ışıkları kapattık uyusun diye sabah düzelir belki dedik, sık sık kontrol ettik.Uyandığımızda biraz daha iyiydi yani kanatlarını titretmesi neredeyse geçmiş gibiydi, gözlerini kapatmıyordu ama bir durgunluğu var yine arada ötüyor ama normal halini bildiğimiz için bir sorunu olduğunu anlıyoruz.Bugün pazar günü olduğu için veterinere de götüremedik.Sizin muhabbet kuşumun neden böyle olduğu hakkında bir düşünceniz var mı?
szSlknr7.jpg

Şu an uyuyor.

Geri