petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu kanatlarını yoluyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Nemonas tarafından 5 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Nemonas

Nemonas New Member

Beğenileri:
    0
    İyi akşamlar ben sitenizde yeniyim muhabbet kuşum 9 aydır bizimle fakat son 3 aydır uçamıyor kanat tuyleri çıkıyor fakat yolup atıyor ve görünüş olarak hasta gibi veterinere defalarca gittim farklı farklı ama hepsi sağlığında bir sorun olmadığını söylüyor kuyruğu surekli asagida kambur gibi duruyor resmen kusum erkek yardımlarınızı bekliyorum

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Önceden uçabiliyormuydu?
    Kanatlardaki tüy diplerini incele bakalım kan veya yara var mı?

3. Nemonas

Nemonas New Member

Beğenileri:
    0
    Daha once çok guzel bir şekilde uçabiliyordu hic birşey yok kanat diplerinde sizde fark etmişsinizdir kuyruğa doğru uzun tuyleri yok

#3 Nemonas, 5 Ocak 2016
    Son düzenleme: 5 Ocak 2016
  4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Evet işte o ilk uçuş tüyleri eksik..
    Kuşun kendisinde sorun yok sanırım bir hastalığı var.
    Kanatlılardan anlayan bir veteriner bulmalısın.

#4 Levent ACAR, 5 Ocak 2016
    Son düzenleme: 5 Ocak 2016
  5. Cerikollll

Cerikollll New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kuşum da aynı. Bir.çare bulabildiniz mi

6. Yavuz OYMAK

Yavuz OYMAK Active Member

Beğenileri:
    106
    sadece uzun kanat tüyleri ve kuyruğu yoksa bu french molt denilen tüy hastalığıdır, bu hastalığın bilinen tedavisi yoktur, uzun tüyleri devamlı düşer uzadığında ise şekilsiz bir şekilde uzar ve tekrar düşer 2 yaşına kadar iyi bakıldığı taktirde ki bu olay sadece önüne darı koymak değildir B vitamini biyotin takviyesi vs. vs. 2 yaşından sonra bazı kuşlarda bu problemin düzeldiği söyleniyor 2 yaşına kadar muhabbet kuşlarında kanatlara fazla kan gittiği 2yaşından sonra azaldığı söyleniyor ayrıca iç parazitlerin buna sebep olduğunu söyleniyor bunun için ise suyuna elma sirkesi takriben 50cc suya 2-3 damla elma sirkesinin iç parazitleri bertaraf ettiği söyleniyor

Bu olay benimde başıma geldi ama net bir çözüm bulamadım. Genelde Anne Baba dan geçtiği biliniyor. Yani genetikte olabilir: Kuşun sağlığında hiçbir problem yaratmıyor civciv gibi gezmesi dışında yani uçamaması.

Sayfayı Paylaş