petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu kasılmaları

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Keptony tarafından 16 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Keptony

Keptony Member

Beğenileri:
    0
    Selamlar dişi muhabbet kuşum 5-6 yaşlarında ve kasılıyor 15 dakika da bir bugün başladı ilk bu olay.Kasılıyor ve 5 saniye sonra geçiyor.Biraz da halsiz sizce yaşlılıktan mıdır ? Yoksa epilepsi gibi bir şey midir ?

Kasılırken kanatlarını açıyor falan bu tip hareketlerde bulunuyor.

Sebebi nedir ve çözümü nedir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Edit: Arkadaşlar bir de kuşun üzerinde tüyler birbirine yapışmış koyu bir renk var neden böyle oldu anlamadım 1 günde böyle oldu nedir bunlar ve ne yapmalıyım acil lütfen !

#1 Keptony, 16 Şubat 2016
    Son düzenleme: 16 Şubat 2016
  2. sampiyon33

sampiyon33 Member

Beğenileri:
    1
    resim atarsanız daha iyi yardımcı oluruz

3. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    bir fotoğraf göndermeniz gerekiyor. tüylerinin belirttiğiniz sıkıntısını. hatta durumu gösteren video da

4. Keptony

Keptony Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar epilepsi gibi o kasılmalar geçtiği için artık video koyamıyacağım kuş şu an saatlerdir kafesin dibinde yatıyor ayakları tutmuyor ama uyumuyor da etrafa bakıyor felç sanrım çözümü nedir ne yapmalıyım ?

(Burada ki veterinerler kuşlara bakmıyor )

5. Burak BAYDUR

Burak BAYDUR New Member

Beğenileri:
    0
    Son durum nedir? Benimde dişilerimden bir tanesi 4 gündür ayakları tutmaz bir şekilde hayatını devam ettiriyor. Felç gibi ama net bir teşhis koyamıyoruz.

SM-G720AX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Esra Nur Isitez

Esra Nur Isitez New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar sizi rahatsız ediyorum fakat muhabbet kusumu kime gosterdi isem net bir sonuç alamadım. Lütfen yardımcı olur musunuz. Bizim çok kıymetlimiz o. Ve ona yardım edecek birini bulamadık. Videoları çok veteriner hekime attım ama sonuç bulamadık. Sizi şimdi İnternete araştırırken buldum. Lütfen birde siz bakın. Ben süreci ve videoları size atayım.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu neden kasılır