Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Kavga ve Eş tutmama Yardım

abtmusic

Meraklı Üye
Muhabbet kuşları ile ilgili yeni bir serüvene doğru bir yol aldım amacım eş kuşlardan kaliteli yavru almak bununla alakalı erkek muhabbet kuşum kızışmış olduğu halde dişi çiftleşmediğinden ötürü değişmek zorunda kaldım kuşcu dan iyi bir dişi aldım orjinal çek görünürde kızgın'dı kahve rengi gagası hareketliliği vb.. erkek muhabbet kuşumla aynı kafese koydum malesef dişi daha baskın çıktı ve erkeğe gagalıyor bu gagalama olayı sadece mama hazırladığımda veya sebze verdiğimde erkek yemek istediğinde oluyor dişi koymuyor yemesini ne umuyordum ne buldum sonuç itibari ile bugün talihsiz bir olay meydana geldi dişi kuş erkeği kafasından yaraladı resimleri bu konu başlığında atıcam erkek ve dişi kuşların renjkerini çok sevdim ve kaliteli iri kuşlar ikisinden yavru almak istiyorum ama durum ortada şuan kafeslerini ayırdım sizce ne yapmalıyım bana tavsiyeleriniz nedir yardımcı olursanız memnun olurum saygılar

Dişi Kuş
4b5zNQ.jpg

nLBlBg.jpg

W1dDm2.jpg

Erkek Kuş
yLXqgy.jpg

Sonuç Erkek Kuş Kafasından Yaralı bir Halde
QZ92rk.jpg

7M4DR5.jpg
:(

Levent agabeyin dediği gibi ayırın peki kavga olduğunda yuvalik takilimiydi

Ayırıp tekrar deneyin şayet yine aynı görüntüler oluyorsa dişiyi vermek zorundasınız

Ayırıp tekrar deneyin şayet yine aynı görüntüler oluyorsa dişiyi vermek zorundasınız

hocam dişi sizce hangi ırk 'dan ve kaç yaşında bu dişi çok kaliteli diyorlar yavrulamasını istiyorum farklı bir erkek mi alsam kaba bir erkek muhabbet kuşu bunun hakkından gelirmi sizce ve erkek muhabbet kuşunun da ırk'ını öğrenebilirmiyim selamlar.

Dişi yerli erkek iri yerli ya da kırık bir kuşa benziyor.Dişi yaşını almış bir kuş. Baskınlık irilikle olmuyor kuşun fıtratıyla oluyor jumbo erkekler var yerli dişiden bile kaçabilir

Dişi yerli erkek iri yerli ya da kırık bir kuşa benziyor.Dişi yaşını almış bir kuş. Baskınlık irilikle olmuyor kuşun fıtratıyla oluyor jumbo erkekler var yerli dişiden bile kaçabilir

Bana dişi için orjinal çekostovak demişlerdi demek ki değilmiş akşama detaylı resimlerini atayım hocam tekrar bakabilirmisiniz rica etsem ben çekostovak diye almıştım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:23 -->-> Daha önceki mesaj 13:57 --

Merhabalar saygı değer hocalarım resimleri ve kuşun video görüntülerini yayınlıyorum yardımcılarınızı bekliyorum

lvmRbb.jpg

dkmEB4.jpg

20160209_221938 - Dailymotion video

20160209_222243 - Dailymotion video

dişi kuşun kafasını bu şekilde sallaması ne anlama geliyor ve çıkarıdığı sesler ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:52 -->-> Daha önceki mesaj 23:23 --

Merhabalar saygı değer hocalarım resimleri ve kuşun video görüntülerini yayınlıyorum yardımcılarınızı bekliyorum

lvmRbb.jpg

dkmEB4.jpg

20160209_221938 - Dailymotion video

20160209_222243 - Dailymotion video

dişi kuşun kafasını bu şekilde sallaması ne anlama geliyor ve çıkarıdığı sesler ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:43 -->-> Daha önceki mesaj 23:52 --

dün 6 defa bu dişi çiftleşmek için yatışa geçti ama erkekde nafile bir şey olmadı mecbur yeni erkek aldım yeşil erkeği dünkü yaşanan olayın özet görüntüleri aşağıdaki video da mevcut bir şeyler olsun diye youtube den konu anlatımlı kuş sesli efefkt sesleri de verdim olmadı :)

Yeni Muhabbet Kuşum Erkek Jumbo

vnMV6D.jpg

BDlNWj.jpg

nL1ppg.jpg

Video Linki Aşağıda 00.33 sn den itibaren başlıyor size iyi yaptım mı değişmekle teşekkürler

IMAG0034 - Dailymotion video

Geri