Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu kırık ayağa müdahale yardımm

soulless

Yeni Üye
Arkadaşlar dişi ve şimdiye kadar gördüğüm en hırçın muhabbet kuşum ayağını tüle veya tellere sıkıştırmış ve kendisini ayağı kırık buldum.(10 gün önce) burda sadece petshop var ve oraya bakan eleman da yemleri bile birbirinden ayırabilecek kapasitede değil.veteriner yok ve şehir dışındaki bir vet.nere götürecek maddi durumum yok.neyse
ben kuş içgüdüsel olarak o ayağı kullanmaz ve gerekirse gagasıyla kemiğini düzeltir diyorken ertesi gün ayak kan toplamış ve morarmış haldeydi.yetmezmiş gibi orta parmağının uç kısmı çürümeye başlamıştı.müdahale etmesem kuşu kaybedebileceğimi düşündüm ve küçük bir pipet parçasını makasla açtım ve kırık yere geçirdim.elimden geldiği kadar sağlam bir işçilik çıkarıp ayağı sardım.kuşu da ayrı ve tüneksiz bir kafese aldım.aradan 10 gün geçti ve sargısını açtığımda (gerçi sargı adına bir şey kalmamıştı çünkü kuşum gününün 2-3 saatini sargıyı açmakla uğraşıyordu) ayağının yamuk kaynadığını farkettim.tabii bu 10 günlük süreçte kuşun çürümeye başlayan parmağı yarıda durdu ve kuşun kırık ayağının parmaklarını da hiç teprettiğini farketmedim.çok geç kaldığımı ve veterinere götürmem gerektiğini biliyorum ama maalesef mümkün değil arkadaşlar.
kuşun ayağını düzeltmenin bir yolu varsa ,kuş besleyen arkadaşlardan acil yardım bekliyorum.
Yardım edecek herkese şimdiden teşekkürler.
Cere ayağı kırıldıktan sanra mavimsi oldu ve çürüyen parmak her an düşecek gibi.beni de daha rahat ısırmak için gaga taşını kullanmayıp gagasını uzatıyor.iştahı da yerinde.
R3Z0qn.jpg

Son düzenleme:
Fotoğraf ekleyebilirseniz daha çabuk sonuç elde edersiniz.
Çok geçmiş olsun. Umarım bir çare bulunur.

Geri