Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Mama Tarifi - Bayram AKYILDIZ

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
muhabbet-kusu-mama-tarifi-4.jpg

Muhabbet Kuşu ve Papağan türleri için hazırlamış olduğum mamanın içeriğini sizlerle paylaşmadan önce gözlemlerime dayanarak mamanın faydalarından bahsetmek istiyorum.

• Damızlıklar, yavruları doyururken zorlanmadan yavruları besler.
  • Yavrunun gelişimi hızlanır ve tüylerin çıkmasına yardımcı olur ve çıkan tüyler daha canlı olur.
  • Tüye giren kuşların özellikle yavru kızmalarının ilk tüy döneminde tüylerini çok rahat bir şekilde çıkarıp daha erken kızışmasını sağlar.
  • Yavru ve damızlıklarda vücut direncini arttırır.
  • Vermiş olduğumuz doğal besinlerle kuşlarımız hastalılara karşı daha dirençli olurlar.
  • İlk yumurtlama ve çiftleşme dönemlerinde dişiler zorluk çekmeden yumurtlar ve yumurtların doluluk yüzdesi artar.
  • Tüye giren ve eşe atılacak kuşlara verilmesi gereken bir mamadır.

Kuşlarıma vermiş olduğum mamanın içeriği aşağıdaki gibidir.

• Haşlanmış yumurta
  • Haşlanmış sütmısırı ( robotto çekilmiş),
  • Haşlanmış brokoli ( 15 dakika kaynar suda bekletilmiş)
  • Rendelenmiş havuç
  • Rendelenmiş kırmızı pancar
  • Rendelenmiş kırmızı lahana ( az miktarda )
  • Robotta çekilmiş ceviz içi ( az miktarda )
  • Robotta çekilmiş fındık içi ( az miktarda )
  • Robotta çekilmiş fıstık içi ( az miktarda )
  • Robotta çekilmiş çekirdek içi ( az miktarda )
  • Haşhaş tohumu ( az miktarda )
  • Keten tohumu (az miktarda )
  • Çörek otu ( az miktarda )
  • Susam ( az miktarda )
  • Mısır unu
  • Yulaf unu
  • Galete unu
  • İnce bulgur ( yarım bardak suda bekletilmiş şiştikten sora mamaya katıyorum )

egHYC.jpg

4enxf.jpg

UYeti.jpg

8MGqL.jpg

2lIgT.jpg

X7MeQ.jpg

8rSQH.jpg

YA82R.jpg

tşkler kardeşim... daha kolay bir tarif var mi peki. zor gelebilir bazilarina bu tarif uzun ya

Muhammet usta,

Bu reçetede yumurta var. Serkan ustanın maması kuru ve uzun dayanıyor.
Farklımı tarafi burda yazdığından acaba ?

Bu evinde hazırlamak isteyenler için ücretsiz sıradan bir tarif sadece. Serkan abinin satmakta olduğunun içindeki malzemeler çok ama çok daha farklı.

Kimseler bilmez ama arpa unu tuğlerin parlaklığında cok yarayislidir bn kullanıyorum kuslarimin tugleri pasparlak arpa unu ile beslenen kangallara bakabilirsiniz onlardada aynı sekilde arpa ununu şiddetle öneririm

Kimseler bilmez ama arpa unu tuğlerin parlaklığında cok yarayislidir bn kullanıyorum kuslarimin tugleri pasparlak arpa unu ile beslenen kangallara bakabilirsiniz onlardada aynı sekilde arpa ununu şiddetle öneririm

peki bu arpa ununu nereden temin edebiliriz?

elinize emeğinize sağlık paylaşım için teşekürler

lahmacun içi gibi :D yalnız yavruların maşallahı var yaa çok güzeller

Tarifler Kolay Olabilir En Önemli Nokta Kıvamıdır Böyle Lapa Gibi Olmayacak Tel Tel Dökülecek Onu Tutturmak Ustalık İster Herkez Yapamaz..

Tarifler Kolay Olabilir En Önemli Nokta Kıvamıdır Böyle Lapa Gibi Olmayacak Tel Tel Dökülecek Onu Tutturmak Ustalık İster Herkez Yapamaz..

Çok haklısınız benim yaptığım mamayı bazen yiyorlar bazen yemiyorlar. Serkan beyin tecrübesinden yararlanıcaz artık. Kısmetse bugün elimde olacak mama. Merakla bekliyorum.

Çok haklısınız benim yaptığım mamayı bazen yiyorlar bazen yemiyorlar. Serkan beyin tecrübesinden yararlanıcaz artık. Kısmetse bugün elimde olacak mama. Merakla bekliyorum.

Serkan bey ustalaşmış bu konuda.Merak etmeyin o mamayı afiyetle yiyecektir
Kendim almadım ama şüphem hiç yok

Bende Serkan Beyin mamasını bekleyenlerdenim. Benim en çok merak ettiğim konu yiyecek mi? Çünkü yeminden ve dal darıdan başka bir şey yediremedim henüz..:D

peki bu arpa ununu nereden temin edebiliriz?

arpa alıp değirmende öğüttürebilirsiniz size şunu söyleyeyim arpa ununu sitedeki uzmanlar keşfetsin size ciddi söylüyorum yumurtadan daha önce yazarlar bakın arpa unu besin değeri çok iyi bir undur kangallar dağda davara gitmeden önce yerler ve yedikleri arpa unu sayesinde 1 hafta dağda aç yattıkları olur ve arpa ununu yiyen köpeğin sırtı parıl parıl olur gerçekten mısır unundan pirinç unundan daha çok tercih edilmeli 10 çift kuşun mamasına 1 yemek kaşığı atılmalı .

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:41 -->-> Daha önceki mesaj 01:39 --

1 - Kemikleri güçlendirir, kemik zafiyetini, kansızlığı ve halsizliği giderir,
2 - B vitaminleri, demir, magnezyum, manganez, çinko, fosfor, bakır içerir ve kan şekerini doğru seviyede tutmada önemli etkisi olan krom açısından da en zengin kaynaklardan biridir,
3 - Kalbi kuvvetlendirir,
4 - İnsan vücudundaki hücreleri hasardan koruyan selenyum, kuersetin vefenol asidi açısından iyi bir kaynaktır ve ayrıca, kanser ile kalp rahatsızlığı riskini düşürmeye yardımcı olan tocol ve tocotrienol yağlarını yoğun bir şekilde içerir
5 - Düşük tansiyonu yükseltir,
6 - Mide ve barsak iltihaplarını geçirir,
7 - Tuzlu arpa lapası sarılırsa, kireçlenmelere, siyatik ve romatizmaya iyi gelir,
8 - Arpa unu, bal ve sirkeye karıştırılıp yüze maske yapılırsa, yüzdeki çilleri, siyah lekeleri ve sivilceleri izale eder,
9 - Arpa unu, kına ve sirke ile karıştırılıp, merhem yapılır ve ağrıyan ayaklara ve parmaklara sürülürse ağrıyı dindirir ve cilt mantarlarını geçirir.

ayrıca soğuk algınlığınada iyi olduğu söyleniyor ki doğrudurda

Geri