Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur

ysfgkts

Yeni Üye
kuşumy alalı 1 hafta oldu olmadı. Bana şuanda çok alıştı. Ona sürekli cicikuş diyorum ne kadar zamanda söyler. Konuşturmam için neler yapmam gerekir. Kuşum resimdeki erkek yavru

aynı ses tonuyla sürekli tekrarlayacaksın.mesela günün belli saatlerinde 15 dakika.e birazda sabırlı olacaksınız.bende bir kuş var yeni aldım ve kuş hav hav diyor.sebebi aldığım kişinin köpeği vardı.

Biraz sabır işi günün belli saatlerin özellikle sabah ve akşam 20 dk arım saat yada ben çok daha ilgilenirim diyorsan 1 saat onunla konuşmaya bak seni dinlediğini sana cevap verdiğini göreceksin dudak hareketlerini izlediğini göreceksin belli bir süre sonra bir bakmışsın bir gün cici kuş demeye başlamış :)

bunun tek tarifi var İLGİ yaşı ufaksa denildiği gibi 2-3 aya konuşur bu sürede gösterilen ilgi ve korkmasını sağlayacak bir hareket çok önemlidir.

Youtubede kuşu konusturmak icin sesler var 1 saatlik filan onu acın isterseniz babacık filan diyiyo 1 saat aynı ses tonuyla sizin icin daha kolay olur telefonunuzdan acın bırakın yanına işe yararmı bilmiyorum hiç kuş konusturmadım :D

Ben kuşu her elime alıp konuştığumda uyku moduna geçiyor. Hemen gözlerini kapatıyorm. Acaba beni dinliyormu yoksa dinlemiyormu

Geri