Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu neleri yememeli

grand ahmet

Meraklı Üye
Arkadaşlar ben evinde ki kuşla birlikte herşeyi yiyorum sofrada yanıma gelip benim yediklerinden istiyor bakıyor kıyamıyorum veriyorum yemek degil mesela ekmek salatalık marul bazen meyve bazen mısır felan kıyamıyorum sizce zararlı mıdır ?

LG-D693TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meyve sebze felan yer yesinde sıkıntıı yok ama fazlası zarar ishal felan olur allah korusun herşeyin ortası mahbuldur

Benimkiler de sizinkiler gibi.
Sofrada filan hep beraberiz. Hatta kış aylarında tahin pekmeze düştü :D
Kendi biliyor benimkiler her şeyi yemiyor o yüzden. Kavurma filan didikliyorlardı ama :D

Ben de vermiyorum özellikleri gagalamak bulduğunu gagaliyor mesela elma yerken kafasını eyip bana bakıyor canı çekmiş gibi vermek zorunda kalıyorum dayanamıyorum

LG-D693TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşun her canı çektiği veya merak ettiği verilmez. Çünkü Bu kuşların bir özelliği de meraklı olmalarıdır. Oyiyeceği sevmesi ona zarar vermeyeceği anlamına gelmez. O yüzden her şeyi vermeyin. Yeşillik ve meyve haftada birkez verilmeli. Maydanoz vermeyin boğazlarına yapışabilir. Peynir zeytin cips vs onlar için zararlıdır. Onlara dal darı alıp haftada 2 kez verebilirsiniz. Çok sevdikleri bir yiyecektir.