petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu neleri yememeli

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve grand ahmet tarafından 5 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. grand ahmet

Beğenileri:
    11
    Arkadaşlar ben evinde ki kuşla birlikte herşeyi yiyorum sofrada yanıma gelip benim yediklerinden istiyor bakıyor kıyamıyorum veriyorum yemek degil mesela ekmek salatalık marul bazen meyve bazen mısır felan kıyamıyorum sizce zararlı mıdır ?

LG-D693TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Hüseyin

Hüseyin Active Member

Beğenileri:
    31
    meyve sebze felan yer yesinde sıkıntıı yok ama fazlası zarar ishal felan olur allah korusun herşeyin ortası mahbuldur

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
  4. grand ahmet

Beğenileri:
    11
  5. Özgünn

Özgünn Member

Beğenileri:
    2
    Benimkiler de sizinkiler gibi.
    Sofrada filan hep beraberiz. Hatta kış aylarında tahin pekmeze düştü :D
    Kendi biliyor benimkiler her şeyi yemiyor o yüzden. Kavurma filan didikliyorlardı ama :D

6. grand ahmet

Beğenileri:
    11
    Ben de vermiyorum özellikleri gagalamak bulduğunu gagaliyor mesela elma yerken kafasını eyip bana bakıyor canı çekmiş gibi vermek zorunda kalıyorum dayanamıyorum

LG-D693TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    Kuşun her canı çektiği veya merak ettiği verilmez. Çünkü Bu kuşların bir özelliği de meraklı olmalarıdır. Oyiyeceği sevmesi ona zarar vermeyeceği anlamına gelmez. O yüzden her şeyi vermeyin. Yeşillik ve meyve haftada birkez verilmeli. Maydanoz vermeyin boğazlarına yapışabilir. Peynir zeytin cips vs onlar için zararlıdır. Onlara dal darı alıp haftada 2 kez verebilirsiniz. Çok sevdikleri bir yiyecektir.

Sayfayı Paylaş