Muhabbet Kuşu Oyuncakları

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 6 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. muhabbetkusu
  Çevrimdışı

  muhabbetkusu Site Yöneticisi
  Yönetici

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.083
  Beğenileri:
  29
  Muhabbetkuşları, kafeslerinde oyuncak bulunmasından hoşlanırlar ve bu oyuncaklarla çok uzun süre oyalanır, türlü maskaralıklar yaparlar.

  Muhabbet Kuşu Oyuncakları Nasıl Olmalı?

  Yalnız bu konuda ölçülü davranmak, kafesi oyuncaklarla doldurmamak gerekir. Bu. kuşun kafes içinde serbestçe dolaşmasını engeller, özellikle genç muhabbetkuşunun eğitimi sırasında kafese fazla oyuncak koymamakta yarar vardır.

  Kuşun dikkati, kafesteki çeşitli ve ilgi çekici oyuncaklara kolayca kayabileceğinden, sahibine gereken ilgiyi gösteremez. Başlangıç için küçük bir oyuncak merdiven ve bir ayna koymak yeterlidir. Oyuncaklar çok ve pek fazla türdedir. Bunları zaman zaman değiştirerek kullanmak kuşun ilgisinin devamlılığını sağlar. Bu oyuncakların sayısı, kuş tümüyle evcilleşıp ev halkına alıştığında ve aile bireylerinden biri haline geldiğinde kafes büyüklüğünün elverdiği ölçüde artırılabilir. Ancak kafese konulan oyuncakların bilinçli bir düzenleme ile yerleştirilmeleri gerekir. Oyuncaklar görevlerini yapabilmelidir. Örneğin asılan bir salıncağın sallanırken, bir yere çarpmaması, tüneğin merdiveni engellememesi, aynanın kuşun kendini görebilmesi için baş düzeyinde asılı olmasına dikkat edilmelidir.

  Oyuncaklar konusunda özen gösterilmeyi gerektiren konulardan biri de. onların sağlığı bozucu özellikler göstermemeleridir. Kırık ve çatlak oyuncaklar, asalak ve zararlıların barınmaları için iyi birer sığmak görevi yapabilirler. Ayrıca kuş pisliğinden, tozdan kirlenen tüm oyuncakların, genel temizlikle birlikte her hafta elden geçirilmesinde ve temizlenmesinde yarar vardır.
   

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

 1. eşli muhabbet kuşu oyuncakları