Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu parmağıma çıkmıyor

E

ELsva

Guest
merhaba arkadaşlar 2-3 hafta önce kardeşim yolda yürürken muhabbet kuşu görmüş arkadaşlarıyla yakalamışlar eve getirdiler.tahminimce en fazla 4 aylık ilk geldiği günden beri yakın ilgi gösteriyorum elimden yem yiyor yeşillik yiyor benden korkmuyor kaçmıyor ama parmağımada çıkmıyor parmağımı yaklaştırmama hatta dokunmama izin veriyor ama çıkmıyor . birde aşırı derecede saldırgan oldu son 3 gündür işaret parmağım yara içinde parmağıma çıkmasını nasıl sağlayabilirim ?

Bir parça sevdiği yiyeceği ona uzatın, parmağınızıda kuşla yiyecek arasına koyun. Yiyeceği biraz uzaklaştırın zamanla gelmeye başlar. Yiyecek olarak marulu kullanabilirsiniz..

Bir parça sevdiği yiyeceği ona uzatın, parmağınızıda kuşla yiyecek arasına koyun. Yiyeceği biraz uzaklaştırın zamanla gelmeye başlar. Yiyecek olarak marulu kullanabilirsiniz..

aslında bunu denedim ama ya uzattığım parmayı koparırcasına ısırdı yada karşı tüneğe geçti :)

Parmağınızı ısırınca çekmeyin daha da saldırganlaşır..

bunu gerçekleştirmenin tek ve basit yolu var oda kuşun kafesındeki yem kutusunu çıkarıp 1 gün yem vermeyin zaten o açıkınca yemi arayacak bulamayınca biraz şaşıracak sonra dahada acıkınca kafesın tellerine tırmanıp sizden yem isteyecek sizde avucunuza yem dökeceksiniz elinizin üzerine gelecek ve yem yemeye başlayacak bunu 2-3 defa tekrarladıkdan sonra kuş hem elinize gelecek hemde parmagınızın üzerinde korkmadan durabilecek önemli olan onun korkusunu yenebilecegi kadar bi güven saglamak :)

bunu gerçekleştirmenin tek ve basit yolu var oda kuşun kafesındeki yem kutusunu çıkarıp 1 gün yem vermeyin zaten o açıkınca yemi arayacak bulamayınca biraz şaşıracak sonra dahada acıkınca kafesın tellerine tırmanıp sizden yem isteyecek sizde avucunuza yem dökeceksiniz elinizin üzerine gelecek ve yem yemeye başlayacak bunu 2-3 defa tekrarladıkdan sonra kuş hem elinize gelecek hemde parmagınızın üzerinde korkmadan durabilecek önemli olan onun korkusunu yenebilecegi kadar bi güven saglamak :)

ac bırakarak mı güven sağlatıyorsun ? oda can ve iyi yoldan alıştırmayı beceremıyorsanız almayın hayvanları, elime daha dün gelmiş bir kuş gecti elden korkuyor ve yemleri hep yere döküyordu ama AÇ BIRAKMAK YERİNE SEVGİYLE yaklaştım daha 1. günümüzde omuzumda gezmeye başladı beceremiyorsanız hayvana eziyet etmeyin tek ve basit yoluymuş

Moderatör tarafında düzenlendi:

burda bir canlıdan bahsediyoruz kesinlikle aç bırakamam. zaten elimden yem yiyor marul yiyor kraker yiyor elimi yaklaştırıyor dokunuyorum ama elime çıkmıyor burda anlatmaya çalıştığım bu

bu ne saçmalıktır ya .? sırf kendi keyfiniz için kuşa acımı çektirceksiniz ?

ben elime gelmeyi marulla alıştırdım elinde salla marulu ağzını şapırdat gelir :D

İşaret parmağını kuşun ayaklarının üzerine koy ve beke ;)

ben elime gelmeyi marulla alıştırdım elinde salla marulu ağzını şapırdat gelir :D

marul u elimden yiyor elimle alakalısıkıntıyok ne versem yiyor elimden ama parmağıma çıkmıyor mecbur kalsın parmağıma çıksın diye marulu uzaklaştırıyorum araya parmağımı koyuyorum çıkıp yesin diye parmağıma çıkmaktansa tellere tırmanıyor hatta maruldanda vazgeçiyor yinede parmağıma gelmiyor

kuşunuz tünekteyken elinizi yavas yavas yaklaştırın sakince kendisine dokunmama izin veriyor demiştiniz parmağınızı uzatıp yan şekilde ayaklarının az üstüne doğru ittirin kuş geriye doğru gideceğinden içgüdüsel olarak düşmemek için parmağınıza tırmanacak en basit yöntem bu

kuşunuz tünekteyken elinizi yavas yavas yaklaştırın sakince kendisine dokunmama izin veriyor demiştiniz parmağınızı uzatıp yan şekilde ayaklarının az üstüne doğru ittirin kuş geriye doğru gideceğinden içgüdüsel olarak düşmemek için parmağınıza tırmanacak en basit yöntem bu

iste sorunda burda ne yapacagi hic belli olmuyor bazen sevdiriyor dokunduruyor isirip kacmiyor ama bazende yaklastirmiyor cok fena bi sekilde isiriyor parmagim hep yara icinde su ayaginin ustune koyma isine gelince ne yaptiysam parmagima cikmadi .s

keyfi yerindeyken dokunun ani hareketlerle korkutmayın ve korktuğuzu hissettirmeyin baskın kuşun kim olduğunu bilsin

kuşu aç bırakın yazdık dıye kuşu ölene kadar yemsiz bırakın dıye algılayacak kapasiteniz mi var sizin :) tamam siz haklısınız sef :)

kuşu aç bırakın yazdık dıye kuşu ölene kadar yemsiz bırakın dıye algılayacak kapasiteniz mi var sizin :) tamam siz haklısınız sef :)

kapasitesiz birinden bahsetmek gerekirse seni aday gösteririm merak etme açlık 1 2 saat bırakmak değil sende sorumsuz, hayvanları keyfine göre yönlendiremeyince hayvanın haklarına saldıran bir zihniyet oldukca kapasiten yetmez yani sorun yok

belkide zamana ihtiyacı var sonuçta yakalanmadan önce nası bi ortamdaydı bilemiyorum

herneyse böyle zihniyet cok. kardeşim kuşun doğal ortamdan yakalanmamıştır bu kuşlar bizim ülkenin kuşları değil doğal ortamı avusturalya doğal renkleride yeşil ordan yakalanıp genleriyle oynayarak farklı renkler elde etmişler yani senin kuşunun atasının atasının atasının ..... doğal ortamdan gelme :D

Geri