Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu parmağıma çıkmıyor

herneyse böyle zihniyet cok. kardeşim kuşun doğal ortamdan yakalanmamıştır bu kuşlar bizim ülkenin kuşları değil doğal ortamı avusturalya doğal renkleride yeşil ordan yakalanıp genleriyle oynayarak farklı renkler elde etmişler yani senin kuşunun atasının atasının atasının ..... doğal ortamdan gelme :D

yunus kardeşim sen beni yanlış anladın tabiki avusturalyadan yakalanmadı ama sokaktan yakalandı :)

hee kusuruma bakma kardeşim kafa kalmadı ki ortam deyince doğal ortam olarak algıladım heralde :eek: geldiği ortamda pek bişey yoktur diye düşünüyorum cünkü dokunduruyor sevdiriyor elimden yiyor demiştin son zamanarda saldırgan oldu demişsin sebebi kuşun korkması olabilir kardeşin ya da bir başkası korkutmuş olabilir zamana bırakın ama kafesde de öyle durmasn gidin gelin ilgilenin yaklaşmaya çalışın

sabır sabır sabır :) tam ümidimi kesmeye başlamışken bir süprizle karşılaştım. bugün halıya yem döktüm biraz marul attım önce inmedi ama sonra indi . elimle marul yedirdim yem yedirdim sonra kafesine gitmek istedi kafesin üstüne uçtu normalde dışarda elimi yaklaştırdığımda hemen perdeye uçar bu sefer kaçmadı elimi ısırmaya başladı bende iyice yaklaştırdım kendini o kadar kaptırdıki ısırmaya elime çıktığının farkında bile değildi.sonra farketti kafese geri uçtu,ben tekrar denedim yine geldi yine uçtu yine geldi yine uçtu derken sonra uçmadı ve elimde bütün evi gezdik çok sevindim ama 1-2 sıkıntım daha var

1 - perdeye fln konduğunda parmağıma çıkmıyor önce tüneğini yaklaştırıyorum tüneğine çıkıyor tüneğinden bnm parmağıma çıkıyor ve çıkarken kendi uçmuyor parmağımı ayaklarının altına koyuyorum düşmemek için çıkıyor bunu kendi rızasıyla nasıl yaptırabilirim ?

2 - perdeye uçmasını istemiyorum perdeye uçmasını nasıl unutturabilirim yada istediğim yere konmasını nasıl sağlarım

Geri