petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu parmak ısırma ve cinsiyet

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Arda Can Kasap tarafından 7 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Arda Can Kasap

Arda Can Kasap New Member

Beğenileri:
    0
    iyi günler ben foruma yeni üye oldum ve akabinde ilk sorumu sormak istedim.1.5 aylıkken aldığım ve yaklaşık 1 aydır bizimle olan muhabbet kuşum parmağıma geliyor elimden yem yiyor oralarda bir problem yok ancak özellikle şu son birkaç gündür parmağımı ısırıyor hemde çok sert bir şekilde.Okuduğum yazılarda eğer ısırdığında tepki vermezseniz bir süre sonra vazgeçer diyordu ancak hala ısırmayı bırakmadi.Öğrenmek istediğim ilk şey ısırmasının nedeni ne olabilir ve bunun önüne nasıl geçebilirim.
    Diğer sorum ise kuşumun cinsiyetini nasıl anlayabilirim.Okuduğum bazı yazılarda gagası pembe veya mor ise erkektir yazıyordu.Ancak çevremdeki bazı insanlar dişi diyor.Sizden öğrenmek istediğim davranışlarından veya gagasından kuşumun cinsiyetini nasıl anlayabilirim.

Uzun bir yazı oldu şimdiden teşekkür ederim.4 yıl önce yine muhabbet kuşu bakıyordum ama şuanki kuşun bu davranışlarıyla ilkkez karşılaşıyorum.O yüzden yardım almak istedim.İyi günler dilerim.

2. Cansu Türkyolu

Beğenileri:
    0
    Resim eklerseniz ustalar size cinsiyetini söyleyecektir.
    ısırma hakkında da şu konuyu tamamen okuyun derim.
    isirma

Sayfayı Paylaş