Karadeniz Pet

Muhabbet kusu sesi dinletsem

umut asal

Meraklı Üye
Arkadaşlar bi ciftim var ve hep kavga ediyolardı ve artık kavga etmeyı bırakıp 2 sıde uyuyo günün her saati uyuyolar kuş sesi dinlettimi canlaniyolar erkek kus deliriyo dişiyi sıkıstırıyo kur yapiyo ve arastırdım kadarı ile dişi kuşum kızısmamıs bi düzen yapip kuslara muhabbet kusu sesi dinletsem hergün kendi ortamlarındaymıs gibi sabah 12 den aksam 6 ya kadar mesela hic durmadan dinletsem ztn boyle 1 hafta dinletsem biseyler olur gibi bide dişi kus kızısmamıs erkeki istemiyo bu sesleri dinledimi kızısırmı erkek kus deliriyo kus sesi duydumu hemen kur yapmaya başliyo 20 dk da dişi kusa 3-4 kere kur yaptı delirdi ama dişi kus zorla yapiyo gibi bu sesleri dinletsem sabah 12 den 6 ya kadar bişey olurmu kuslara saglıklı olurmu strese girerlermi

Sürü psikolojisi herzaman ise yarar lakin dinletmeyle olacagini hic sanmiyorum siz deneyin yinede varsa imkaniniz bir kac cift daha alin atin salmaya izleyin es tutan yumurtlayan muhakkak olacaktir

Sürü psikolojisi herzaman ise yarar lakin dinletmeyle olacagini hic sanmiyorum siz deneyin yinede varsa imkaniniz bir kac cift daha alin atin salmaya izleyin es tutan yumurtlayan muhakkak olacaktir
Sadece bu kuşlarım var baska kuş şuan alamam ama bu sesleri acıp dinlettirebilirim zararı olmazsa kuslara dinletiricem bi denicem eher faydası olursa size söylicem deniyen olur illaki fakat bi sorum var bu sesleri dinlettimi dişi kuş kızısırmı ve kuşlara bi zararı olurmu kuşları yorarmı sabah 12 den aksam 6 ya kadar dinletirim sıkıntı olurmu yoksa biraz daha süreyi kısaltimi mesela 12 den 3 e kadarda olur ama zararı olmazsa 6 ya kadar dinletirim zararı olurmu

Bir sıkıntı olmaz. Üretim yapanların avantajıda budur zaten. Cok fazla kus oldugunda birbirlerinin sesiyle dahada hareketleniyor kuslar. Sizin gibi 1 cift besleyenler bu taktigi uygular zaten. Gerci bazilari buna ihtiyac duymadanda yavru alabilir. Ama benim onerim şu olabilir. Eger tek ciftiniz varsa fazla aceleci olmayin. Gercekten cok zor

Bir sıkıntı olmaz. Üretim yapanların avantajıda budur zaten. Cok fazla kus oldugunda birbirlerinin sesiyle dahada hareketleniyor kuslar. Sizin gibi 1 cift besleyenler bu taktigi uygular zaten. Gerci bazilari buna ihtiyac duymadanda yavru alabilir. Ama benim onerim şu olabilir. Eger tek ciftiniz varsa fazla aceleci olmayin. Gercekten cok zor
ya kuşlar adam akılı eş bile tutmadı dişi gaga atiyo dişiyi kızıstırmak için nekton e-s alcam ztn bide bu sesi dinleticem bi kızıssın erkeke yüz versin dinletmem sesi bu sesler kusu kızıstırmak için faydalı deilse dinletmicem

Sizin kusunuz kiziskin genc bir disi hazir lakin erkeğe yüz vermiyor sizin erkegi kizistirmaniz lazim baskin olsun disi boyun eğsin kabullensin erkegi

Sizin kusunuz kiziskin genc bir disi hazir lakin erkeğe yüz vermiyor sizin erkegi kizistirmaniz lazim baskin olsun disi boyun eğsin kabullensin erkegi
Dişi kızıskinsa erkekde kus sesi duydumu deliriyo kuş sesi şart oldu bence yarın bi ayar cekim kuşlara dinletim bakalim ne olcak