Karadeniz Pet

muhabbet kuşu seyahat

Robin

Meraklı Üye
Merhaba arkadaslar 3 3.5 aylik bi muhabbet kusum var evcil ve birlikte guzel vakit geciriyoruz. Yarin kendi aracimla 4 saatlik bir yola cikicam ve 9 10 gün olmucam yem ve suyunu bitmicek sekilde kafeste bulundurup evde tek mi biraksam yoksa kafesle beraber kendimle mi gotursem bilemedim. Sizce yolculuk onu kotu yonde etkiler mi fikir ve önerilerinizi bekliyorum. Tesekkurler.

ben olsam yanıma almazdım. 4 adet yemliği ağzına kadar doldurur, tamamen dolu olacak şekilde çift suluk takar, evde yanında küçük bir el radyosu açık kalacak şekilde bırakırdım. bir de evin havasız kalmaması için küçük bir pencereyi hafif aralık bırakırdım. ben seyahatlerimde hep böyle yaptım. diğer türlü kuşun strese girmesi, alışık olmadığı ortamda bulunmaktan dolayı tepki vermesi, ısı değişiklikleri sonucu hastalanması ve ishal olması riskleri yüzünden kuşu kaybetmek tehlikesi mevcut.

ben olsam yanıma almazdım. 4 adet yemliği ağzına kadar doldurur, tamamen dolu olacak şekilde çift suluk takar, evde yanında küçük bir el radyosu açık kalacak şekilde bırakırdım. bir de evin havasız kalmaması için küçük bir pencereyi hafif aralık bırakırdım. ben seyahatlerimde hep böyle yaptım. diğer türlü kuşun strese girmesi, alışık olmadığı ortamda bulunmaktan dolayı tepki vermesi, ısı değişiklikleri sonucu hastalanması ve ishal olması riskleri yüzünden kuşu kaybetmek tehlikesi mevcut.

En doğrusu bu sanırım. Cevabiniz icin cok tesekkur ederim.

Geri