Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Solunum Problemi Yardım!!!

beowolf

Yeni Üye
1 Aylık erkek bir muhabbet kuşu aldım 7 gün filan oldu kuş sürekli ağzını kapatıp açıyor agzından nefes alıyor burnuyla ayakları ateşli normalınden fazla sürekli kaşıntısı var tüylerini döktü acaba sorunu nedir? Ve ne yapmalıyım iyileştirmek için lütfen yardım.

Not: Bit spreyi ve vitamin aldım su an kullanıyorum.

Videoda göründügü gibi biraz daha şiddetleniyor ara sıra nefes alıp verme

Son düzenleme:
Aynı sorun bende de var okudum bir kaç yerde herkes antibiyotik içerikli ilaçlara yönlendiriyor ama ilaç kullanmadan vitamin mama takviyesi ile iyleşmez mi ? Nefes alırken kıyruk sallanıyor boğazına bir şey takılmış gibi yapıyor ve akşamları nefes alırken ara ara hırıltı oluyor ilaç dışı tedavisi yokmudur

astım ve solunum problemi çeken kuşlar uzman gözüyle gözlemlenip teşhis konulması lazım ona göre tedavi uygulanmalı çünkü ilaçları ağırdır ilaç kullanmadan ilerlemiş solunum yolu hastalıkları geçmez. yanlış ilaç tavsiyesinde bulunmamak için sizi uzman bir kanatlı veterinerine gitmenizi tavsiye ederim. İnşallah eski sağlığına kavuşur

Yeriniz nerde istanbuldaysanız sizi biryere yönlendirebilirim kuş nasıl oldu bu arada bendede aynı soruna yakın şeyler vardı kuş düzeldi.

Kuş uçup konduktan sonra nefes alması bir süre boyunca duyuluyor hırıltı gibi seslerde geliyor.
Nasıl bir tedavi uygulamam gerekir?

Geri