Karadeniz Pet

muhabbet kuşu suni döllenme

bettikler

Meraklı Üye
Son düzenleme:
basit gözüküyor olabilir ama anlamayan birinin yapması kuşun ölümüne veya sakat kalmasına neden olabilir. yok illa yapıcam diyorsan kuşun kuluçka döneminde olması lazım.

1.Kuşların önce eş olması gerekiyor. yanı yumurtlama gerçekleştıgı zaman bırbırlerını beslıcek kuşlar olması gerekiyor. kuşlar eş degılse yumurtlama gerçekleşirse bırbırlerıne bakmıcakları için yumurtaya yatmaz erkek dişiyi beslemez vs.

2. Araştırmalarıma göre dişi kuşun Kızışmış olması gerekiyor. yoksa suni döllenme gerçekleşmiyor..

Olum veya sakat birakmak gibi bir durum yok fakat ben spermi cikartamadim erkekten.

1.Kuşların önce eş olması gerekiyor. yanı yumurtlama gerçekleştıgı zaman bırbırlerını beslıcek kuşlar olması gerekiyor. kuşlar eş degılse yumurtlama gerçekleşirse bırbırlerıne bakmıcakları için yumurtaya yatmaz erkek dişiyi beslemez vs.

2. Araştırmalarıma göre dişi kuşun Kızışmış olması gerekiyor. yoksa suni döllenme gerçekleşmiyor..

Ek olarak az çok tecrübe gerekiyor bu konuda. Yada biraz sabırlı olup olayı kuşlara bırakabilirsiniz.

[YOUTUBE]oun1Pfr5_bE[/YOUTUBE]

Sabir derken :D erkek kizismis durumda oksamak mi gerekiyo :D

[YOUTUBE]Mcugrt-M5qA[/YOUTUBE]

Sabir derken :D erkek kizismis durumda oksamak mi gerekiyo :D

tut bırak :eek::D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:19 -->-> Daha önceki mesaj 11:18 --

kardeşim sen bir ara yapıcam diyordun. yaptın mı?

dante ben kapıler tüpleri aldım ozamanlar 3 kutu yalnız kuşum kızışmamıştı denedım başarısız oldum şimdi kuşumu değiştirdim kızışmış kuş aldım alıştılar bırbırlerıne konuyu görünce yıne bugun yapasım geldı .

videolara bakarsan kolay gözüküyor benim dişi yumurtalıktan cıkmıyor erkekte dişiyi deli gibi besliyor fakat çiftleşme olmadı kur yapıyo erkek ama üzerine cıkamadı daha dışı ve erkek te kızışmış bi durumda video da kolay gözüküyor ama erkekten sperm drekmi cıkıyo yoksa poposunu okşamakmı gerekiyor eğer yapabilirsek farklı erkeklerden sperm alıp farklı renk ve ırk cıkarma şansımızda olur

videolara bakarsan kolay gözüküyor benim dişi yumurtalıktan cıkmıyor erkekte dişiyi deli gibi besliyor fakat çiftleşme olmadı kur yapıyo erkek ama üzerine cıkamadı daha dışı ve erkek te kızışmış bi durumda video da kolay gözüküyor ama erkekten sperm drekmi cıkıyo yoksa poposunu okşamakmı gerekiyor eğer yapabilirsek farklı erkeklerden sperm alıp farklı renk ve ırk cıkarma şansımızda olur

O video'da kolay kardeş bi dene anlarsın . :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:23 -->-> Daha önceki mesaj 11:22 --

Poposunu hafifçe sıkıyorsun zarar vermeden sık bırak yapıyorsun sperm çıkıyor.

bu durumda çiftleşmeye de gerek kalmaz yeterkı erkek dişiyi beslesin dişide kızışmış olsun bu arada bu kapiler tupler eczanede mi yoksa veterinerdemi olur

medikal malzeme satan yerlerde oluyor ben 3 günde bulamamıştım ınternetden bulup sıpariş etmiştim.

suni tohumlama masası ve 100 adet tüple beraber 35 tl

ekjWJ9.jpg

kuş 1 den fazla yumurta yapıyor bu suni dölleme olayını 1 defa mı yapıyoruz yoksa her yumurta için ayrı ayrımı aceba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:32 -->-> Daha önceki mesaj 11:31 --

bı kapılar tupun bi alternetifi yokmı ince plastik bi cubuk mesela

kuş 1 den fazla yumurta yapıyor bu suni dölleme olayını 1 defa mı yapıyoruz yoksa her yumurta için ayrı ayrımı aceba

Ilk seferde 1 kere yapıyorsun 1 hafta bekliyorsun .ılk yumurta geldıgınde 2. sefer bırdaha yapıyorsun .2. yumurta gelirse 3. sefer olarak bırkez daha yapıyorsun bu şekılde.

Eger başarılı oldu diyelim 1 kere yaparsan 1 tane yumurtlar her yumurta geldıgınde yenıden yapman lazım.

bu şekide benim yerli dişiden eger bi show,ingiliz erkek bulursam değişik kırmalar elde ederim :D

Geri