Karadeniz Pet

muhabbet kuşu suni döllenme

kuş 1 den fazla yumurta yapıyor bu suni dölleme olayını 1 defa mı yapıyoruz yoksa her yumurta için ayrı ayrımı aceba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:32 -->-> Daha önceki mesaj 11:31 --

bı kapılar tupun bi alternetifi yokmı ince plastik bi cubuk mesela

kapiler tüpün işlevi sıvıyı içine çekmesi ve çok ince olması.

Ilk seferde 1 kere yapıyorsun 1 hafta bekliyorsun .ılk yumurta geldıgınde 2. sefer bırdaha yapıyorsun .2. yumurta gelirse 3. sefer olarak bırkez daha yapıyorsun bu şekılde.

Eger başarılı oldu diyelim 1 kere yaparsan 1 tane yumurtlar her yumurta geldıgınde yenıden yapman lazım.

benim dısı nerdeyse yumurtlamak üzere kanatlar düştü yuvalıkta gunun yarısını geçiriyor ama çiftleştiklerini gormedim de zannetmiyorumda bide kusun yumurtlamasında sperm alması uyarıcı bi etki yaratıyormu yani, yumurtlamak istemiyor ama sperm gidince yumurtlama isteğini arttırıyormu aceba

benim dısı nerdeyse yumurtlamak üzere kanatlar düştü yuvalıkta gunun yarısını geçiriyor ama çiftleştiklerini gormedim de zannetmiyorumda bide kusun yumurtlamasında sperm alması uyarıcı bi etki yaratıyormu yani, yumurtlamak istemiyor ama sperm gidince yumurtlama isteğini arttırıyormu aceba

Kanatları duştuyse yuvalıkdan çıkmıyorsa bence sen hiç bu işi deneme sen görmeden çiftleşmiş olabilir. kuşuda sitrese sokmamış olursun.

.............

ben yaptıktan sonra bu suni döllemeyi benimkiler çiftleşmişlerdi.. :D ama kolay bu suni dölleme işi..

Yapamayanlar için anlatıyorum. Kızışmış takımınız olması lazım ve eş olması lazımdır. Erkeki elimize alıyoruz ters çeviriyoruz işaret ve baş parmağımız ile poposuna bastırıyoruz ama çok değil kuşun canını yakmamak lazım. Sperm çıktığında tüpü erkeğin poposuna tutuyoruz tüp onu kendisi çekecektir. Ardından dişiyi alıyoruz. Unutmadan söyliyim bir kere çekilen spermi tüpde en fazla 5 dakıka tutabilirsiniz. Dişiyide aynı şekilde ters çeviriyoruz. Tüp ile çektiğimiz spermi dişinin poposuna boşaltıyoruz. Göreceksiniz zaten dişi onu emicek. Bir süre dişi baş aşağı tutuyoruz. Ardından kafese koyuyoruz. Bu kadar lütfen biraz dikkatli olun canlarını yakmamaya çalışın. Unutmadan söyliyim spermi dişiye boşaltmadan önce dişinin dışkısını çıkartması lazım aksi taktirde siz spermi boşalttığınız zaman kuş dışkıyla beraber spermi de dışarı atar. Emeğiniz boşa gider.

................

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:54 -->-> Daha önceki mesaj 17:21 --

arkadaslar az önce erkegi adım elime poposunu hafiften sıktım ama sperm cıkmadı acep benım erkek kısırmı :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:55 -->-> Daha önceki mesaj 17:54 --

.............................

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:04 -->-> Daha önceki mesaj 17:55 --

................

poposuna hafifçe vurun ben öyle yapmıştım ondan sonra çıktı sperm :D

bide sizin taktiği deneyeyim :D

Ay olumlu sonuç alırsanız bende denemek istiyorum ama o tüpleri nereden tedarik edecez merakla yorumları bekliyorum

Arkadaşlar veterinerde olur mu bu tüplerden varsa gidip fakültenin birinden alırım para vermeye gerek yok :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:31 -->-> Daha önceki mesaj 18:30 --

Birde hangi boyutunu alalım bunların çapı falan yok mu deneyen arkadaşlar?

acilden topuk kanı alınan tupler olurmu aceba bide popodan sperm cıkarabilirsek :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:59 -->-> Daha önceki mesaj 18:42 --

....................

Heparinsiz kapiler tüp

heparinsiz olması şart -yanlışlıkla heparinli kapiler tüp alıpda kullanırsanız kuşu öldurebılırsınız heparinli kapiler tüp kuşu zehirler...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:06 -->-> Daha önceki mesaj 19:05 --

Bu arada azönce 2 ay önceki denememi tekrarlayıp yeni bir deneme yaptım bu sefer erkek kuşdan sperm gelmedi.

Uretici bi abinin muhabbet kuşu 15 gün sperm üretir 15 gün sperm üretmez sözü aklıma geldi ve bırakdım. başka bir gün yeniden denicem..

benim hayvandan da cıkmadı sperm bekleyım o zaman 10 gün sonra bi daha mı denemek lazım aceba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:53 -->-> Daha önceki mesaj 19:19 --

......................

benim hayvandan da cıkmadı sperm bekleyım o zaman 10 gün sonra bi daha mı denemek lazım aceba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:53 -->-> Daha önceki mesaj 19:19 --

......................

bal verin biraz kızışması için

Geri