Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu Süt mısır yer mi ?

Veysel Doğan

Yeni Üye
Merhaba Muhabbet kuşu Süt mısır yer mi ? yediren var mı ? zararı olur mu ?

mısırı çoğu insanın midesi öğütemiyor , kuşların midesi nasıl öğütsün ?:D

mide derken taşlık yani klavye sürçmesi oldu hocamda :)
vaB_xSNnmH18AM-cPNI_DHGMjFiWIDtR19Pqh7kxs7Q=w386-h284-no

Taneleri çıkarılmış dondurulmuş doğal mısırı haşlayıp veriyorum gayetde güzel severek yiyorlar.İsterseniz haşladıktan sonra mısırın üstündeki zarı ayıklayıpta verebilirsiniz.Haşladıktan sonra peçete yada kağıt havlu ile suyunu alıp vermeniz daha iyi olur

Taneleri çıkarılmış dondurulmuş doğal mısırı haşlayıp veriyorum gayetde güzel severek yiyorlar.İsterseniz haşladıktan sonra mısırın üstündeki zarı ayıklayıpta verebilirsiniz.Haşladıktan sonra peçete yada kağıt havlu ile suyunu alıp vermeniz daha iyi olur
Bahsettiğin bu bardakta mısır diye satılan mısırlar mı?Peki biz onları ısıtırken yağ katıyoruz tat vermesi için yağın bir zararı olur mu?Sade mi haşlamalıyız onlara?

Bahsettiğin bu bardakta mısır diye satılan mısırlar mı?Peki biz onları ısıtırken yağ katıyoruz tat vermesi için yağın bir zararı olur mu?Sade mi haşlamalıyız onlara?
Yağın tabi zararı olur ..Mısır doğal hiçbir katkı maddesi olmamalı ne yağ ne tuz nede başka birşey.Doğal mısır haşlanıp ara ara verilebilir ve benim kuşlar bayılıyor.

Geri