Karadeniz Pet

muhabbet kuşu tahta kafes sağlıklımıdır

kral707

Yeni Üye

bu tür kafesler sağlıklımıdır +ları ve - leri nelerdir

genelde küçük oluyor bunlar büyükleride pahallı ağacına bağlı sağlıklı olup olmaması

Bu tür kafesler muhabbet için olmaz.
Yatay telli kafesler olmalı, bu kafes saka ve erkek kanarya da otum için kullanılır.
Hem ufak bunlar, tavsiye etmem.

Kemirme kısmı kafesin ağicina bağlı. Genellikle muhabbet kuşları kemirir ama hele ki ahsapsa.
Tel yatay telli pirinç kafesleri öneririm.

kıymık felan batabilir bide fazla küçük kafasınıda aralara sıkıştırabilir yatay tel daha iyi olur

dikine olan ince tahtaları zamanla kemirip açılan boşluktan kaçabilirler

Bende 3 ay önce bi hevesle 1 metrelik büyük bir kafes yaptım muhabbet kuşlarım için aynı bu şekilde kuşlarım 5.günün sonunda kemirmeye başladılar ve 4 5 çubuğu kemirip arasını açtılar sonra kendi kendime oturup güldüm günlerdir uğraştım bizimkiler afiyetle kemirip odada uçuşuyorlardı sonra kafesi atıp eski tel kafeslere dağıttım kuşları.Ustalar daha iyi bilir gagası düz olanlar için daha ideal böyle çubuk ahsap kafesler.muhabbet ise kıvrık kagalı olduğu için kemirir durur

Ben de yapmayı düşünüyordum bu tür kafeslerden ama bana da hiç tavsiye etmediler kemirdikleri için ben de yapmadım bu tür kafesler kanaryalar ve saka kuşları için ideal bir kafes.

Geri