Karadeniz Pet

muhabbet kuşu ttuhaf gaga hareketi

eliff

Yeni Üye

kuşum birkaç ayydır bu videodaki hareketi yapıyor cok hareketli normalde ama sıklıkla gagasını birbirine vuruyor solunum sıkıntısı gibi gelmedi banaa sindirimde sorun vardır diye bagırsak düzenleyici verdim ama gecmedi bu ne olabilir sizce yem yedikten sonrada oluyor yemi değiştirrdim ishaal oldu sarı dışkı yapıyor suan bir de yem yer yemeez eşine kusuyor engellemeye çalısıyorum. yardımcı olur musunuz videosu linkte

Ekli dosyalar

• 7B53315C-75CC-4DA1-88E3-EC32F0C0C386.jpeg
    7B53315C-75CC-4DA1-88E3-EC32F0C0C386.jpeg
    675.2 KB · Görüntüleme: 101
Dışkı normal aslında atmadıysanız eski yemi yenisiyle yarı oranda katın. Yem değişikliği bazen ciddi bazen hafif sindirim sistemi sorunları yaratır. Sizinkinde hafif olmuş ama ciddiye dönebilir. 5 gün kadar suyuna 6 damla sirke katın. Daha az veya daha fazla katmayın. Eğer gelişme olmazsa yazın. Probiyotik de edinin onu da kullanacaksınız sirke sonrası.

Şuan probiyotik vermiştim sirke de katıyorum ama dediğiniz gibi de uygularım. bu gaga hareketi yem değiştirmeden oncede vardı 5-6 Aydır devam ediyor nedenini bir türlü anlayamıyorum düzelmiyor da

Bakteriyel bir hastalıktan değil demekki. Çünkü bakteriyel bir hastalık olsa 3 ayda öldürürdü onu. Veya diğer kuşa bulaşırdı. 3 ay öncesinde yapmıyor muydu ?

Bakteriyel bir hastalıktan değil demekki. Çünkü bakteriyel bir hastalık olsa 3 ayda öldürürdü onu. Veya diğer kuşa bulaşırdı. 3 ay öncesinde yapmıyor muydu ?
Evet 3 Aydan fazladır yapıyor bu aralar daha da sıklaştı yem kustugundan mı yapıyor acabala

İyi günler dediğiniz gibi 5gun suyuna sirke damlattım probiyotik verdim bugün kaç gün vermeliyim probiyotiği ve de ağız açıp kapaması azaldı biraz ama Hala yem yedikten sonra yapıyor bu aralar sıcaktan mı bilmiyorum uctuktan sonra da ağzını açıp kapatıyor kanatlarını acıyor ama videodakinden farklı bi şekilde yapıyor yardımcı olur musunuz? BİR de cok zayıflamış gibi duruyor onun için ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• D708C164-CE5C-4072-805F-FDB2C8230B24.jpeg
    D708C164-CE5C-4072-805F-FDB2C8230B24.jpeg
    827.3 KB · Görüntüleme: 89
Sıcaktan genelde kanatlarını açar ağızlarından solurlar. Sıcakta uçurmamanızı tavsiye ederim.

Sindirim sorunları olabilir. Canı yandığında kanatlarını açıp ağızdan solurlar.

Mikostatin başlayın ilk üç gün çeyrek suluğa 5 damla sonra yarım suluğa 5 damla toplam 7 gün. Tedavinin 5. Günü temas ettiği her ne varsa dezenfekte olmalı. İlaçlı suya probiyotik da katın. Tedavi sonrası da ara vermeden devam edin.

Mikostatin başlayın ilk üç gün çeyrek suluğa 5 damla sonra yarım suluğa 5 damla toplam 7 gün. Tedavinin 5. Günü temas ettiği her ne varsa dezenfekte olmalı. İlaçlı suya probiyotik da katın. Tedavi sonrası da ara vermeden devam edin.

Selçuk bey merhaba kuşa mikostatin kullanıyorum yarın 3. Günü olacak bir düzelme olmadı yarın biteral ya da flagyl yazdırcam umarım o da işe yarar ama düzelmeyecek gibime geliyor son durum bu bir bakar mısınız
dışkısı da bu şekilde her şey için teşekkür ederim bu arada sizde olmasanız kimden yardım alırdık çok sağolun

Ekli dosyalar

• E210D7C5-1ED1-4186-AD5E-7CD6E56393CE.jpeg
    E210D7C5-1ED1-4186-AD5E-7CD6E56393CE.jpeg
    728.5 KB · Görüntüleme: 72
Geri