petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kusu tuy sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Salihim55 tarafından 23 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    Kusum 1aydir tuy dokuyor ve yeni tuy cikmiyor. Parazittendir diye spreyini kullandim ve vitamin verdim ama faydasi olmadi. Gaga kenarlari ve goğüs altinda baya açıklık olustu. Sorun nedir nasil duzeltebilirim.

#1 Salihim55, 23 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 23 Mayıs 2016
  2. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    Kusunuzun resmini atin mantar olabilir belki

3. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
  4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    749
    Alt kısımdan sarkan kıvırcık tüylerle beraber fransız tüy hastalığı gibi duruyor maalesef kesin bir çözümü yok diye biliyorum yardımcı olabilecek cıkar inş

5. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Benimde boyle bi kusum vardi sizinkinden daha hafifti durumu ama dokulen tuylerin dibinede siyahlik varmiydi?
    (Uzun olanlarin)
    Ben tedavi etmeyi basardim sanirim susn ucabiliyor kusum tuyleri uzadi

6. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    Dokulen tuylerde siyahlik yok normal tuye girmis gibi dokuyor ama yeniden cikarmiyor.siz Nasil tedavi uygulamisdiniz

#7 Salihim55, 24 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 24 Mayıs 2016
  7. Kivim benim

Beğenileri:
    4
    Yazarim uzun uzun da siz bi ayrintili yazsaniz tuyleri uzun olanlar dokulenleri boyle siyah siyah mi bide kuyrugu ve kanadi hic yok dimi tuyu

8. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    Fransiz degil bence cunku kuyruk ve kanat tuylerinde dokulme yok. Sadece resimde goruldugu gibi gaga kenarlari ve gogus bolgelerinde açıklıklar var
    Buralardaki tuyler normal bir sekilde dokuldu tuy uclarinda siyahlik felanda yok. Ama geriden yeni tuy cikmiyor

9. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    gecmis olsun. bi arkadasin daha kusu boyle olmustu. ona da yazmistim aynilarini. bunlar benim tecrube edip uyguladigim seyler degil. biraz arastirip bulmustum. o yuzden uygulayip uygulamamak size kalmis. simdi boyle tuy dokumleri genelde mantardan ya da parazitten dolayi oluyor. veteriner olmadigim icin nedenini bilmiyorum o yuzden deneyip sonuca ulasmaya calisicaz. en sık mantar goruluyo. trosyd krem ve oksijenli su alin eczaneden. her gun oksijenli suyla temizleyin. sonra kulak temizleme cubuguyla kremi surun guzelce cildine yedirerek. gozune gelmesin dikkat edin. bir hafta on gun kadar devam edin. mantarsa 4. gunden sonra yavas yavas dokulmelerin azalmasi gerek.b u arada kafesi ve icindekileri cok iyi temizlemelisiniz. onlem amacli kremi bi kac gun kusun ayaklarina ve gagasina da surun. eger mantar tedavisi ise yaramazsa parazitten suphelenebiliriz. ama bu parazit kullandigimiz spreylerle olmeyen bisey. onun tedavisini de asagida verdigim konuda yazdim. ivermectin adli ilac. mantar tedavisinde gelisme gormezseniz bunu deneyin. fransiz tuy dokumu degil bence. onda tuyler dokulup cikar surekli ve tuy dipleri kanli olur. sizin kusun cildi temiz gorunuyor.umarim bunlardan birinden fayda gorursunuz. bunlar benim yabanci forumlardan falan ulasabildiklerim. baska bisey de olabilir bilemem. tecrube eden arkadaslar varsa onlar da yardimci olurlar.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/bi-care-lutfen-49670.html

10. Salihim55

Salihim55 Member

Beğenileri:
    1
    Dediklerinizi deniycem yardiminiz icin tesekkurler

Sayfayı Paylaş