Karadeniz Pet

muhabbet kuşu tüy yolma

• Konbuyu başlatan meri
  • Başlangıç tarihi
M

meri

Guest
merhaba benim muhabbet kuşum aralık ayından beri tuylerini yoluyor, oncesinde 1 yil cok iyi ucuyordu ve yolma gibi bir problem yoktu. Veterinere goturdugumde eliyle inceleyip parazit vs olmadığını, psikolojik olabileceğini söyledi ama yer değişikliği vb hiçbir şey yaşamadı kuş. kaşınmaya başladığında bit varmış ve bunlardan rahatsız oluyormus gibi kasiniyor ve kanat ve kuyruk tuylerini yoluyor. bit olmasindan suphelendigim icin haftada 1 kez avisprey sikiyorum kafese ve ustune. 4 5 aydır kanat tuylerinin kisaligindan dolayi ucamiyor. bu durumla ilgili ne yapabilirim yardimci olursaniz cok sevinirim. bu fotograf yolma başlamadan onceki hali
ab003cf1da96166697f51f285420060c.jpg
bu da şuanki durum
c9715ad4dcdf19845f8c1965794cfb7b.jpg

uçamadığından stres yapmış olabilir belki tüy yolmasını engelleyici spreyler var onları deneyebilirsiniz

onceden ucuyordu ama yolmaya başladığı için ucamiyor. yeni tuyler ciktikca da daha cok kaşınıyor ve yoluyor. ne yapacağımı şaşırdım kısır döngü oldu artik yolmasi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:48 -->-> Daha önceki mesaj 22:06 --

yok mu yardımcı olabilecek bu konuda bilgisi olan biri..

Geri