Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ur tedavisi ile ilgili sorum olacak?

Tugba

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarında urun üzerine sirke ruhu sürün diyolar günde 3 defa olmak üzere ur düşene kadar. Bunun faydası olur mu deneyen var mı yada baska bir sekilde iyilestiren veya büyümesini engellemeyi sağlayan tedavi yöntemleri varsa lütfen yardımcı olun

Muhabbet kuşlarında urun üzerine sirke ruhu sürün diyolar günde 3 defa olmak üzere ur düşene kadar. Bunun faydası olur mu deneyen var mı yada baska bir sekilde iyilestiren veya büyümesini engellemeyi sağlayan tedavi yöntemleri varsa lütfen yardımcı olun

Oncelikle geçmiş olsun miniğe.. Resim atarsanız belki daha açıklayıcı olur.

v8oR9O.jpg
[/url][/IMG]
Ur gözükmüyor sadece kanadı böyle düşük kıpırdatamıyor. Veteriner ur oldugunu fakat daha yeni oldugunu söyledi. Yspabilecegim birsey var mı nasıl geçirebilirim veya büyümesini engelleyebilirim

Ur gözükmüyor sadece kanadı böyle düşük kıpırdatamıyor. Veteriner ur oldugunu fakat daha yeni oldugunu söyledi. Yspabilecegim birsey var mı nasıl geçirebilirim veya büyümesini engelleyebilirim

Ben güvercinlerde çok rastladım bu hastalığa ancak düzeltebilen pek görmedim. Veteriner tavsiyede bulunmadı mı acaba?

hayır bişey önermedi sadece ilaç verdi 15 günde bir kullanıyorum fkat faydası olmuyor. internetten arastırdım sirke ruhunu sürün diyorlar 1 hafta içinde geçiriyormuş. doğru mudur?

v8oR9O.jpg
[/url][/IMG]

kanadını açıp alttan ve üstden tüylerini üflediğinizde şişkinlik yada kızarıklık yokmu ?

Hayır ele gelen veya görünen hiç birşey yok veterinerde baktı göremedi daha büyümemiştir dedi. Acaba başka bişey olabilir mi 6 aydır bu şekilde büyüseydi ele gelirdi diye düşünüyorum sinirsel bişey olabilir mi burdaki veterinerler pek ilgilenmiyor anlamıyorlar. Bilginiz yada öneriniz var mı?

Hayır ele gelen veya görünen hiç birşey yok veterinerde baktı göremedi daha büyümemiştir dedi. Acaba başka bişey olabilir mi 6 aydır bu şekilde büyüseydi ele gelirdi diye düşünüyorum sinirsel bişey olabilir mi burdaki veterinerler pek ilgilenmiyor anlamıyorlar. Bilginiz yada öneriniz var mı?

nerede oturuyorsunuz ?

Sirke ruhu çok keskin ve tehlikeli.
Ur deri dışına taşmışsa ince ip ile sıkıca bağlayıp urun üzerine sürülünce, uru kurutuyor. Sıkı bağlayıp ur içine kan akışını kesmek çok önemli. Tekrar söylüyorum sirke ruhu tehlikeli..

Bursa Gemlik de oturuyorum. Ur deri dışında degil her hangi bir sislik yok sadece kanadı düşük her ne ise zamanla kötüye gitmesine sebep oldu düşük kanadının oldugu traftaki ayagıda 2 gündür kasılıyor gibi oluyor yürürken sıkıntı yok da ayagını kaldrdıgında kafeste demirliklere tırmanırken zorlanmaya basladı. Sinirsel bisey olabilir mi ne yapabilirim lütfen yardım edin göz göre göre kaybetmek istemiyorum kusumu :(

benim bildiğim; ur 6 ay içerisinde kendisini kesin gösterirdi yani deri üzerinde belirginleşirdi. bence farklı bir veteriner görmesi çok daha sağlıklı olacaktır. yoksa ur tedavisinde kullanılan ilaçlar ur'u kurutma amaçlı olduğu için yakıcı ve tehlikelidir, ur olmayan bölgeye zararı olur.

Cevredeki bütün veterinerlere gittim. Hepsi farklı bişey dedi biri kırık dedi digeri incinmiş dedi en son götürdügüm düzelmez bu ur vardır öyle yaşar diyince umudu kestim internetten çok araştırdım fakat bişey bulamadım ne yapıcam bilmiyorum çok üzülüyorum bu durumuna

Bursa Gemlik de oturuyorum. Ur deri dışında degil her hangi bir sislik yok sadece kanadı düşük her ne ise zamanla kötüye gitmesine sebep oldu düşük kanadının oldugu traftaki ayagıda 2 gündür kasılıyor gibi oluyor yürürken sıkıntı yok da ayagını kaldrdıgında kafeste demirliklere tırmanırken zorlanmaya basladı. Sinirsel bisey olabilir mi ne yapabilirim lütfen yardım edin göz göre göre kaybetmek istemiyorum kusumu :(

Ankara'da olsaydınız size bir önerim olacaktı,kuş aldığım üretici salma bir kafese kendi yavrularından çıkan çarpık bacak vb.özürlü kuşları koyup besliyor,kuşunuzun uzun süreli kronik bir rahatsızlığı olduğu ve gözünüzün önünde olduğu için size sürekli üzüntü verdiği için kuşunuzu bu arkadaşa bırakıp (zaman zaman görmeyede gidebilirdiniz.) ondan yeni bir sağlıklı yavru kuş satın alabilirdiniz.

siz yinede ümidinizi kesmeyin,Allah şifa versin.

Teşekkür ederim inşallah düzelir.

Geri