petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu üretim derecesi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Furkan ÇETİN tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Furkan ÇETİN

Öncelikler herkese iyi akşamlar, muhabbet kuşu üretim zorluğu için 1'den 10'a kadar kaç numara verirsiniz ? (1 en kolay 10 en zor) Ustalar hemen 1 deyip gitmesin :D .

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Furkencım,
    Herkes için geçerli bir kural vardır.
    Bildiğin, tecrübeli olduğun şey kolay, bilmediğin zor gelir.
    Sen bu soruyu başka canlılarla karşılaştırmalı sorsan daha iyi olurdu sanki..

3. Furkan ÇETİN

Abi zamanında çok balık ürettimde muhabbet kuşlarının bu kadar kolay olduğunu sanmam .

4. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Ben balıktan anlamam ama teyzemlerde vardı akvaryum ben çocukken.
    Enişte 2 ayda bir temizlerdi o kadar. O lepistesler ha bire ürerlerdi, ekstra bir uğraşı gerektirmiyordu diye hatırlıyorum.
    Sadece doğumdan önce ayrı bir akvaryum ve yavruluk konuluyordu galiba.

5. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Bu kuluçkadan kuluçkaya değişir, misal ilk kuluçkam 8 ikünci 2 üçüncü 10 du benim için

Xperia P cihazından gönderildi.

6. Mehmet Ali ÖZÖĞÜR

Bende hem akvaryum var hem de muhabbet var.

öncelikle akvaryum muhabbet kuşuna göre daha zor bence. çünkü haftalık bakımı var (su değişimleri yapılırken yerler hep su oluyor) filtre temizlikleri var hava motorunun durma ihtimali var.(mahallede komple elektrik gidince ben kafayı yiyorum.) yemleri kuşa göre çok pahalı ayrıca ısıtıcısı var ciddi elektrik faturasına etki ediyor vs. vs.

yanlız bir güzelliği varsa kuşlar gibi eş seçme olayları yok (bazı tek eşli balıklar hariç) 1 erkeğe 4-5 dişi oranını tuttur yeter.ama kuşlarda öyle değil eşler birbirini sevecek de anlaşacaklar da falan falan. yer değişikliği oldu diye 2 aydır bekliyorum hazır eşleşmiş kuşlar için.

uzun lafın kısası kuş ile akvaryumu kıyaslamak bence yanlış olur hepsinin kendince zorlukları ve kolaylıkları var.

7. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    Arkadaşlar 1-10 Arası Kural Değilde Bu İşin Altın Kuralı Sabırdır Sabır Ve Merak Sonrası Geliyor Zaten İyi Forumlar

8. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Ümit bizim emanet ne durumda yaf

9. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    Şu An Yaşıo Nazar Boncuğu Taktım Kafesine :)

10. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Sen gelmesen kuşu almaya ben el koyacam haberin olsun.
    Ne güzel parası da ödenmiş. .DD

11. Ümit BAY

Ümit BAY Member

Beğenileri:
    6
    :) levent abi cansın:)

12. Furkan ÇETİN

Hepinize değerli yorumları için teşekkür ederim, akvaryumla kıyaslama sebebim balık dışında hiç bir hayvan üretmemiş olmam bu yüzden böyle bir kıyaslama yaptım belkide muhabbet kuşu üretmek balığa göre daha kolaydır. Deneyerek göreceğiz.

Sayfayı Paylaş