petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

(muhabbet kuşu üretim)?

Konusu 'Bakım Beslenme Üretim ve Yetiştirilmesi' forumundadır ve MuratKaraKoç tarafından 21 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. MuratKaraKoç
    Gizli

Merhaba. Hobi olarak Muhabbet Kuşu Üretimi yabacağım Evimde onun için 1 çift ile başlıyacağım. örnek: benim mubişlerin yavruları olucak örnek 1 dişi 1 erkek cıktı dielim Olgunluğa eriştimi kardeş yavruların'da çifleşmesi oluyormu?

2. Furkan AYDOĞDU

Furkan AYDOĞDU New Member

Beğenileri:
    0
    olur ama sakat yavru doğar bence bu riske asla girmeyin sonra sakat yavru doğarsa ona bakamayabilirsiniz gidin bir çift daha alın onlardan çıkan yavruları diğer çiftin yavru ları ile çiftleştirin

3. MuratKaraKoç
    Gizli

Durumum Yok Okadar Malesef Böyle yabsam? Yavruları Büyütüp olgunluğa geldimi eşe atsam Pet shop'ta?

4. Furkan AYDOĞDU

Furkan AYDOĞDU New Member

Beğenileri:
    0
    bence kardeş kuşların çiftleşmesi hiç iyi değil ama eğer kuşları farklı kuşlarla eşlerseniz sorun olmaz ve isterseniz yavruları verip çiftte alabilirsiniz

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Çıkan yavrularından beğendiğini ayır, yanına başka birinden eş al, ya da takas et.
    Bunu yapamıyorsan, 2. kuluçkadan çıkan yavrulardan ayırıp eşleştirirsin büyüdüklerinde.
    Hayırlı üretimler olsun.

6. zeren

zeren New Member

Beğenileri:
    0
    Levent Bey, spesifik bir özellik aranmıyorsa, bence acemi amatör yetiştiricilere, kardeşler arasında çiftleşmeyi hiç bir zaman önermeyin, lütfen kimse yapmasın, arada taze yabancı kan olmayınca, sadece viral,mikrobik değil, genetiğe bağlı mutasyon organ hastalıklarıda meydana gelebiliyor, öyle hayvanları sahiplenecek kişiler sonradan hastalıklarıyla epey sıkıntı yaşabiliyor, hastalıkların nedenini ayırt edebilecek veterinerlerimiz yok, Yani kimse 1,2 yıl içersinde sağlık sorunlarıyla boğuşan bir hayvan almak istemez, herkes verdiği emeğin karşılığını almak istiyor, yoksa insanların şevkini kırıyor, veterinerler anlamıyor yada anlasalar dahi bişey yapamıyor/yapmıyorlar çünkü piyasadaki mutasyon çılgınlığını biliyorlar...

#6 zeren, 21 Ağustos 2014
    Son düzenleme: 21 Ağustos 2014
  7. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Ben de önermedim zaten iyi okuduysan yazdıklarımı ¿
    Hiç imkan yoksa ayrı kuluçkalardan alınacak yavrular eşleştirilebilir.

8. zeren

zeren New Member

Beğenileri:
    0
    Tabi ki önce önermediğinizi, sonra hiç imkan yoksa dediğinizi okudum.
    Şahsen ben yinede kardeş üretimi fikrinin normalleştirilmesini istemiyorum. İmkanı olmayan üretim işine kalkışmasın lütfen, bu iş sadece üretim değil,üretime özgün, birden çok kuşa sahip olmanın getirdiği zorluk ve maliyetlerinide üstlenebilmek oluyor ki, imkanı olmayan bunları nasıl karşılasın?....

imkansızlık içinde yapılan üretimlerin sonuçları toplumun her kesime farklı şekilde yansıyor, sonra insanlar kuşlara 10-15 liradan fazla ödemek istemediklerinde bundan en çok işini en iyi şekilde biyolojisine,emeğine,usulüne uygun olarak yapmaya çalışan ciddi üreticiler zarar görüyor, sonra bi süre sonra onlarda kazanamayınca işi oluruna bırakmaya başlıyorlar..

Sonra en cins kalite/sağlıklı kuşları yurt dışı üreticilerden tedarik etme telaşına girişiyor işin aksak giden yanlarını farkedenler.

#8 zeren, 21 Ağustos 2014
  9. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Forum bu noktada çok işe yarayabilir. Aynı şekilde düşünene arkadaşlar kuşlarını takas edip farklı kanlarla eşleştirebilirler.

#9 Levent ACAR, 21 Ağustos 2014

Sayfayı Paylaş