Karadeniz Pet

Muhabbet kusu uretim

Bereket uretim

Yeni Üye
Merhaba oncelikle eve yeni getirdigim cift kusum var 1 hafta once yumurta yaptilar ben alicagim icin yumurtalari altindan baska bir ciftin altina aldilar ikiside kizgin kuslar yuvaligi takmami onerdiler gene yaparlar diye ama kafamda bir soru isaret var bu kuslari ben yeni getirdim yeni kafes yeni yuvalik nasil olurda hemen yumurtlucaklar ? Ve alisma sureleri yokmu bunlarin

Merhaba oncelikle eve yeni getirdigim cift kusum var 1 hafta once yumurta yaptilar ben alicagim icin yumurtalari altindan baska bir ciftin altina aldilar ikiside kizgin kuslar yuvaligi takmami onerdiler gene yaparlar diye ama kafamda bir soru isaret var bu kuslari ben yeni getirdim yeni kafes yeni yuvalik nasil olurda hemen yumurtlucaklar ? Ve alisma sureleri yokmu bunlarin
Normal şartlarda elbette var alışma süresi size kuşları satan/veren kişi bu süreden sonra yumurtlar demek istemiştir siz yuvalığı takıp fazla rahatsız etmeyin kuşlar kızışma döneminde oldukları için bu alışma sürecini çabuk atlatıp çiftleşirler rahatsız ederseniz tedirgin oldukları için çiftleşme olmaz alışma süreci de uzar

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle hayırlı olsun örnek olarak size kendi bir takımı mi söyleyeyim birinci kuluçka tamamen boş yumurta olduğu için yumurtaları altlarından aldım yaklaşık 3 hafta içinde gene kuluçka ya başladı lakin sizde kafes ve yuvalik değişimi olduğu için bu süre biraz uzayabilir de strese girip kuş ciftlesmeyebilir de siz bu dönemde haftada 2 3 kere multi vitamin ve havuçlu pancarlı mama verin çok olmamak kaydı ile kuşlar yağlanıp yumurtadan kesimlesin bu arada mümkünse odaları sakın olsun ve bir kp3 playerden kuş çiftleşme sesleri dinketinki kuşlar yanlız bir ortama geldiğini anlamasınlar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tesekkurler usta bilgileriniz icin sesiz bir ortamdalar ses kaydi dinletiyorum bazen (2 gunde 1) yuvayla ilgilenmeye basladilar kuslarim sorum şu disi kusum 3 gun icinde resmen bi tane dop dolu kalamar kemigini tuketti ve kalamar kemigi zarari yok mu

Tesekkurler usta bilgileriniz icin sesiz bir ortamdalar ses kaydi dinletiyorum bazen (2 gunde 1) yuvayla ilgilenmeye basladilar kuslarim sorum şu disi kusum 3 gun icinde resmen bi tane dop dolu kalamar kemigini tuketti ve kalamar kemigi zarari yok mu
Seslerin etkisiyle çiftleşme de olmuş olabilir siz görmediğiniz vakitte kalamar kemiği tüketsin sorun olmaz elbette fazlası zarar gözlemleyin bakalım yumurta belirtisi varsa tüketsin

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşlar tekrar yumurta yapmak.icin hazırlığa başlamıştır yuvalık ilgisi arttı ise güzel bir şey

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet yuvaya ilgi var ama bu uzun surecek gbi biraz cunku kuslarin durumu ole pat diye ciftlesmicekler gbi cunku disi kusum kizgin degil duan sık sık mama yapiyorum yiyorlar yemlerine nijer ekliyorum yuvayla ilgi flan iyi guzel ama dedigim gbi disi kus kizgin degil ve dun dikkatimi ceken disi kusum yuvadayken erkek olani disarda fir fir otuyordu