Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşu Üretimde Başarılı Olamıyorum

Sinann

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar kolay gelsin herkese bereketli üretimler. Hobi amaçlı yapmış olduğum muhabbet kuşu üretiminde bir türü başarılı olamıyorum. 1 çift olarak aldığım kuşlarin kendini doğal ortamda olarak gormesi için suan 5 çifte kadar yükselttim. Karışık yem, takviye mama ve dal darı kullanıyorum. Kafes ölçülerim genelde 35×40×35 civarı. Kuşların olduğu odayı mümkün olduğunca kullanmıyorum ve odanın ortalama sıcaklığı 20 nem orani %55. Disilerin ara ara yuvaya girdigini goruyorum ama surekli olarak yatmiyolar.Eksik yaptığım bişey varsa veya önerileriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 15194675028961514984507.jpg
    15194675028961514984507.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 69
Merhaba arkadaşlar kolay gelsin herkese bereketli üretimler. Hobi amaçlı yapmış olduğum muhabbet kuşu üretiminde bir türü başarılı olamıyorum. 1 çift olarak aldığım kuşlarin kendini doğal ortamda olarak gormesi için suan 5 çifte kadar yükselttim. Karışık yem, takviye mama ve dal darı kullanıyorum. Kafes ölçülerim genelde 35×40×35 civarı. Kuşların olduğu odayı mümkün olduğunca kullanmıyorum ve odanın ortalama sıcaklığı 20 nem orani %55. Disilerin ara ara yuvaya girdigini goruyorum ama surekli olarak yatmiyolar.Eksik yaptığım bişey varsa veya önerileriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.
erkeklerle konuşun ne sorunları var , sorunlarını çözerseniz yavrularlar

Yeni girdiğim bir ortam ve kuşlarım için adam akıllı seyelr yapmak istiyorum. Bu konuda sitede tecrübeli kişilerin olacağını düşünerek yazdim açıkçası espri kaynağı olmak için değil

şimdi de bu moda . ''üreticiler'' bir dişi bir erkek kuşu aynı kafese koyup sadece yem&mama&vitamin değiştirirken kuşlarla ilgilenip yavru vermesini bekliyorlar. beklemelerinin nedeni ise yavru alıp satmak amaç sadece ticaret .
Ben yazımın başında belirttim; HOBI amaçlı yapıyorum. Çok kuşa konuşma eğitimi verdim ele alıştırdım. Şimdi de üretim üzerine uğraşmak istiyorum. Bunun size zararını anlamadım?

Ben yazımın başında belirttim; HOBI amaçlı yapıyorum. Çok kuşa konuşma eğitimi verdim ele alıştırdım. Şimdi de üretim üzerine uğraşmak istiyorum. Bunun size zararını anlamadım?
bana bir zararı yok , dediklerimden yaptığınız işin kuşlara olan zararını düşünebilirsiniz

amaçları sadece kuşları yavrulatıp yavrulardan para kazanmak olanları görünce sinirleniyorum maalesef ... anlattıklarına bakılırsa sadece yem&mama için giriyor kuşların odasına
Daha olumlu yaklaşmalıyız bence . Etrafta bu kadar kuş tüccarı varken üstadların önerisi doğrultusunda hareket etmek isteyen bir hobidaşa böyle yaklaşmamalıyız . Eksiklerini söyleriz. Daha temiz bakması gerektiğini söyleriz o kadar .

Daha olumlu yaklaşmalıyız bence . Etrafta bu kadar kuş tüccarı varken üstadların önerisi doğrultusunda hareket etmek isteyen bir hobidaşa böyle yaklaşmamalıyız . Eksiklerini söyleriz. Daha temiz bakması gerektiğini söyleriz o kadar .
evet daha olumlu yaklaşmalıydım haklısınız ama üstadların önerisi doğrultusunda yavru almak isteyen, ticaret yapmak isteyen bir kişi karşımızdaki . eğer ifadelerinde kuşları mutlu etmek için fikir istiyor olsaydı eksiklerini söyleyip , temiz bakmasını söylerdik

haklısınız üslubum düzgün değildi ama onlarında bir can olduğunu,duyguları ve istekleri olduğunu önemsememelerine kızıyorum
Ben bu konuda size katilmiyorum. Evet bazen bazi arkadaslarin bakim kosullari sikintili olabiliyor. Ama arkadasimiz reaimden gordugum kadari ile kuslarina en iyi sekilde bakmaya calisiyor. Bende evde uretim yapiyorum ve evime gelen arkadaslar nasil bakim yaptigimi bilirler ve emin olun vok iyide bakarim ben ce arkadadta elinden geldigince iyi bakiyordur. Ama dedigim gibi sizde haklisiniz. Genede kalp kirmadan bazi konulari karsi tarafa aktarmak daha saglikli olacaktir. Herkeze iyi hobiler...

evet daha olumlu yaklaşmalıydım haklısınız ama üstadların önerisi doğrultusunda yavru almak isteyen, ticaret yapmak isteyen bir kişi karşımızdaki . eğer ifadelerinde kuşları mutlu etmek için fikir istiyor olsaydı eksiklerini söyleyip , temiz bakmasını söylerdik
Ustelik bir pet shoptan almaktansa ev uretimi bir kus almayi tercih ederim...

şimdi de bu moda . ''üreticiler'' bir dişi bir erkek kuşu aynı kafese koyup sadece yem&mama&vitamin değiştirirken kuşlarla ilgilenip yavru vermesini bekliyorlar. beklemelerinin nedeni ise yavru alıp satmak amaç sadece ticaret .

İnsanlar ister hobi ister ticaret yaparlar bunun sizi ilgilendirdiğini sanmıyorum haddinizi bilin insanlar burda yardımlaşma amaçlı yazıyor eleştiri almak için değil