Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu üretimhanesi açmak istiyorum!!

Puchie

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben 5 yıldır evde muhabbet kuşuna bakıyorum ve aldığım yavruları bana en yakında ki petshop'a veriyorum bunu sadece sevdiğim için zevk aldığım için yapıyorum bi nevi hobi. Ama şimdi üretimhane açmayı düşünüyorum. Başka forumlarda bu konuyla ilgili yazılanları okudum fakat tarihleri geçmişti ve güncel olmadığı için kendim konu açmak istedim. Bu konuda tecrübeye sahip olan arkadaşlar bana yardımcı olursa çok memnun olurum. Kuşlar hakkında bir çok tecrübeye sahibim sadece iş hakkında tecrübe istiyorum.

işi çok iyi bilebilirsınız,profsynl olabilirsinz ama pazarınız(çevre,tanınmışlık,isim yapmak) yoksa ürettiğiniz kuşlar pazar malı olur.ilk önce pazar oluşturulmalıdır bence buda he deyınce olmuyor bu camıada.uzun yıllar ıyı guzel sağlıklı kuşlarla en önemlisi durustlugunuzle ulasabılecegınız bı konum.
kümese gelırsek çok kuş çok sorun demek.ırk buyurse tek kuş kaybı asgari ücret yada katlarına ulaşabılır toplu kayıplardan bahsetmıyrm bile.
bu işte tecrubeli olabilirsınız fakat tecrube bence yıllarla deil basa gelen olumsuzluklarla,kayıplarla ve haksızlıklarla alakalı.daha yzacak çok sey var fakat bu yazının kısaca olayı özetledıgını dusunuyrm.

Teşekkür ederim önelikle Berkay bey. Çevre konusunda biraz çevremiz var olduğum semtte fakat söylenen yazılan şeyleri biraz abartılı buluyorum yani okuduğum şeyler şunlar; bu işi yapmayın aç kalırsınız bu işe değmez başınıza bela alırsınız kime satmak istesen adam senden çok aşağıya fiyat istiyor ve mecbur veriyosun falan bu kadar kötü olduğunu düşünmüyorum bu işin..

Teşekkür ederim önelikle Berkay bey. Çevre konusunda biraz çevremiz var olduğum semtte fakat söylenen yazılan şeyleri biraz abartılı buluyorum yani okuduğum şeyler şunlar; bu işi yapmayın aç kalırsınız bu işe değmez başınıza bela alırsınız kime satmak istesen adam senden çok aşağıya fiyat istiyor ve mecbur veriyosun falan bu kadar kötü olduğunu düşünmüyorum bu işin..
:) okudugunuz seyleri eleştırı olarak yazmadım.bu işe girerseniz basınıza gelebilecek seyleri anlatmak istedim.özellikle başa bela almak ve ne yaparsanız sizden ucuza satacaklar konusuyla ılgılı hiçbırsey kast etmedim.dilerseniz özeldende konusabılırz bu işe girmeye yapmaya calısan herkese yardımcı oldugum yardımdan kasıt basıma gelen seylerı anlattıgım gibi size anlatabılırım

Geri