Karadeniz Pet

muhabbet kuşu ve hint bülbülü..

zeynep beril

Meraklı Üye
Muhabbet kuşu ve hint bülbülü aynı kafeste dururmu..
3 hint bülbülüm yem kırmaya başladı ve anne baba istemiyor artık.
Çift olan muhabbetlerin değil tek olan erkek muhabbet kuşumun yanına koydum..int araştırdım..olur diyen var olmaz diyen var..hatta çiftleştiklerini söyleyen bile var..kafam çok karıştı şimdilik ayrı ayrı tünrklerde birbirini inceliyorlar hatta muhabbet kuşum onlardan korkuyor 3 dişi yavru erkek

.yok maalesef) zarar verirmi hafta sonundan önce yeni bir kafeste alamicam anne baba bayağı hırpalıyor hatta birinin kafasının yanındaki tüylerini yolmuş anna ..sanırım dişi oldukşarından babayıda kıskanıyor..bikgi lütfen..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:03 -->-> Daha önceki mesaj 20:46 --

Forumda kimse yokmuuu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:41 -->-> Daha önceki mesaj 21:03 --

niye kimse cevap vermiyor

Kesin bir sey demek zordur hayvanlarin karakterleriyle ilgili bir durum bence deneyebilirsiniz gozlemleyin en iyi karari siz verirsiniz

Son düzenleme:
bence tek kuşlar için olan kafeslerden alın bi tane 10 tl gibi birşey galiba yoksa kuşlar kavgada edebilir

Murat agabeyime katılıyorum yeme düştüklerinden emin olun

Yavrular 45 günlük hatta gagalarıda siyahtan turuncuya döndü eminim yani..

@ cansu türkyoulu işte yeni birlikteliin resmi
AAJ60L.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:30 -->-> Daha önceki mesaj 16:29 --

yemliğe çıkamazlar diye kafesin dibinede yem koydum

muhabbet kuşu gaga attığında sert gelebilir dikkatli olun , çünkü gagaları çok sert , bildiğim kadarıyla bülbüllerde çok narin . bence siz en kısa zamanda küçük büyük farketmez başka kafes bulun.

muhabbet kuşu gaga attığında sert gelebilir dikkatli olun , çünkü gagaları çok sert , bildiğim kadarıyla bülbüllerde çok narin . bence siz en kısa zamanda küçük büyük farketmez başka kafes bulun.

Biliyorum zaten en kısa zamanda hintleri bu küçük kafesre bırakıp bir dişi muhabbetle birlikte biyük kafes alarak ayarlqma yapıvam..onların sağlıklı ve mutlu olmadı önemli

Muhabbetlerin cesur ve hayalperest papağanlar olduğunu okumuştum papağan okulu sitesinde. Ilk başta çekingen durup ummadığınız anda Allah korusun kötü süprizlerle karsılasabilirsiniz. Papağanlar karşısındakarşısındaakini kandırabilen zekilikte kuşlar nitekim.
ben de merak etmistim bi ara birlikte yasayabilirler mi diye ama ustalardan olmaz yanıtını almıştım. Ölümle sonuclanabilirmis.
umarım siz karşılaşmazsınız, gerekli önlemleri alırsınız.
bu arada hint bülbülleri ne kadar da minicik kalmış mübişin yanında, tospağacıklar. :)

kafesin birlikte yaşamaları için gerektiği kadar büyük değil bide boyası soyulamaya başlamış muhabbet kuşu o boyayı kemirip yiyebilir kuş için zararlı, bence ayrı türlerin aynı kafeste beslenmesi doğru değil doğaları gereği ters bir olay ve birbirlerini huzursuz ederler sürekli

Son düzenleme:
1 petshop da
10 15 tane hint bülbül ünün yanında tek muhabbet
gördüm hatta merak ettim sordum
1 haftadır beraber ler bi sıkıntı olmadı dedi

Geri