Karadeniz Pet

Muhabbet kusu yağlanma tedavi onerisi

zgr811

Yeni Üye
Arkadaslar muhabbet kusum yaglandi galiba.Nasil bir tedavi uygulamaliyim.Suan ucamiyor ve hizli nefes alip veriyor.Tesavi onerilerinizi bekliyorum.
8a88e2a19d9bc65b056d9e84e074697a.jpg
21bf2c01917fbe36b98da7edefc3230d.jpg

PLK cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hazır yem kullanmayın. Araştırıp yağ oranı düşük tohumlardan alıp kendiniz karıştırın kuşa onu verin. Arkadaşın dediği gibi dal darı vermeyin ve bol bol kafes dışında vakit geçirsin bu mümkün değilse büyük salma kafese alın kuşu

Günde birkaç Saat Uçmalı Ve Kemik Gelişimi için Kalamar Kemiği verin Ve Yağsız yemler verin Daldarıyıda bir süre vermeyin.. yeşilliklerde önemli sık sık verin yeşillik

Günün belirli aralıklarında uçurup egzersiz yaptırın. Çok da yormayın. Mevsimler tohumlar verin. Suyu temiz olsun bol bol içsin. Kafese tıkmayın. Fırsat buldukça hareket ettirin.

ŞuAn uçamıyorsa zorlamayın illa uçsun diye yavaş yavaş uçacaktır egzersiz yaptırdıkça ilgisini çekebilecek bir oyuncak alın kafes dışında tutun genellikle beraber zaman geçirin parmağınızı takip ediyorsa parmağınızı takip ettirerek önce yürümesini bir zaman sonra koşmasını sağlayabilirsiniz kanatlarını durduğunyerde yanlara açarsa biraz bekleyin sıcaklamış yorulmuş olur sonra gene devam

Ben il dişindaydim.Annem salmamis kacar diye korkmus.Kuş da yaglanmis.Tavsiyeleriniz icin sag olun.

PLK cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benimkide obez kanatlarıda güçsüz uçarken planör gibi pır pır ses çıkartıyor :D

Geri