Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yakaldım...

Oğuz ATEŞ

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar dün akrabamın çınar ağacına mavi muhabbet kuşu kondu nasıl alırım derken dedim su fışkırtım ucamaz diye , baktım az uzaklaştı daha sonra benim evden muhabbet kuşlarımı getirdim , çatıya çıktım muhabbet kuşu yavaş yavaş yaklaşmaya başladı bi kaç sn sonra benim kuşların kafesinin üzerine kondu yavaşca tuttum onu gittim bi tane ayrı kafes aldım kuşu elde beslemişler hiç kaçmıyor elimde parmagıma falan konuyor kafesin içine soktugumda buna 1 tane dişi kuş almalımıyım.

Gün geçmiyorki bir arkadaşımız muhabbet kuşu yakalamasın bende soruyorun neden bizede gelmiyor bu kaçan kuşlar :) Öncelikle yeni misafiriniz hayırlı olsun. Evcil bir kuşsa biraz yeni ortama alışsın sonra eş alın tabi mutlu olur.

Bütün kuşları ben topladım zaten biraz zaman geçsin dişi kuş alırım dediginiz gibi.

Hayırlı olsun , bizim yan tarafta kuş çiftligi olmasa bende yakalayabilirim fırsat vermiyor hep bana :)

Kuş bi ayagını kafes teline koyup diğerinide basamaga koyup ters dönüyo takla açar gibi

yeni kusun hayirli olsun kaçan kuslar yada başka şeyler için bu hayatta sansli olmak gerekiyor arkadaşlar bu hayatta sans 1 defa guldu oda eşim ve kızım ondan dolayi öyle üzüntülerim yok nasıl olsa biliyorum sansimin olmadığını hiçbir konuda da bir beklentim olmuyor

yeni kusun hayirli olsun kaçan kuslar yada başka şeyler için bu hayatta sansli olmak gerekiyor arkadaşlar bu hayatta sans 1 defa guldu oda eşim ve kızım ondan dolayi öyle üzüntülerim yok nasıl olsa biliyorum sansimin olmadığını hiçbir konuda da bir beklentim olmuyor

Valla hocam normalde şans benim yanımdan bile geçmez ama uğradı işte.

İnşallah bundan sonrada böyle devameder kardeşlik nediim

nerde yakaladın hangi şehirde ben kuşum kaçtı mavı deynce belkı o olablır :(

Hatay'da yakaladım.

20idzeh.jpg

Son düzenleme:
merhaba..çiko bugün bize geleli 5 gün oldu.yanına gidip konuşuyoruz vs ama hiç oralı bile değil.çok ürkek ama biz evcilleştirmek istiyoruz.ve birde durup durup dakikalarca kafesin içinde kanat çırpıyor

Valla 2 tane daha çift kuşum var ve diğerleri hiç elime gelmiyor bunuda elde besledikleri için fazla kaçmıyor elimden birde konuştursam 10 numara olacak.

Bu yakaladığım evcil kuşuma dişi kuş aldıgım zaman yine elime gelirmi yoksa tek mi beslemeliyim zavallı tek başına kafesde duruyor. Diğer kuşlarım öttüğü zaman buda mırıldanıyor arada :)

Maşallah güzel bir erkek fakat konuşturmak için biraz geç kalınmış sanırım bana kalırsa dişi alın yanına

Geri