Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yarası

mikaelaykut

Yeni Üye
Merhaba,

Muhabbet kuşumuzun göğsünde tam kalp bölgesi üzerinde bir yara oluşmuş (diğer erkek kuşla kavga ederken oldu galiba) bunu sonradan farkettik, üzerine terramycn merhem sürdük ancak yaranın çevresi daha da büyüdü ancak kabuk bağlamış şekilde gün geçtikçe daha da kötü oldu.Şimdi ölecek durumda gibi, öneriniz var mıdır?

Kuşla ilgilenen veteriner de bulamıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Neredesiniz? Yerinizi belirtirseniz yardımcı olur arkadaşlar belki veteriner konusunda. BEnim kuşumun da zamanında sırtında açık yarası vardı. Veteriner baticon ve durumunun düzelmesi içinde antibiyotik vermişti. Eğer mecidiyeköy yakınlarında iseniz Millenium veteriner'e götürebilirsiniz.

Merhaba, ümraniye dudullu tarafındayım, bugün de açık bulmak imkansız olacak, yarayı farkedeli 4-5 gün oldu başta yine iyiydi ama bugün baya kötü durumda gözlerini filan kapatıyor titriyor küçük küçük, baticon ile antibiyotik faydalı oldu mu sizde?

Valla yararlı oldu. 2 yıldır yaşıyor. Ölmek üzeredeydi veterinere götürdüğümde..

Geç kalınmış gibi duruyor, baticon ve antibiyotik tedavisine hemen başlayın

monodoks deri enfeksiyonlarına iyi geliyor, yarına bırakmayın bugün başlayın ilaça

Ben hatırlamıyorum antibiyotiğin adını maalesef.. Veterinerim şırınga ile veriyordu bana. Ağızdan 1 damla içiriyordum. Kuş zaten halsiz olduğu için karşı koyup ya da tükürmüyordu ilacı.

Ben hatırlamıyorum antibiyotiğin adını maalesef.. Veterinerim şırınga ile veriyordu bana. Ağızdan 1 damla içiriyordum. Kuş zaten halsiz olduğu için karşı koyup ya da tükürmüyordu ilacı.

kuşunuzun iyi olmasına ve hala iyi gdiyor olmasına çok sevindim, yarın en yakın bulduğum veterinerden yardım alacağım, yardımlarınız için teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:46 -->-> Daha önceki mesaj 17:44 --

monodoks deri enfeksiyonlarına iyi geliyor, yarına bırakmayın bugün başlayın ilaça

Ali bey öneriniz için çok teşekkür ederim, hemen bulup uygulayacağım.

merhaba kuşunuzun durumunu takip edeceğim inşallah iyi olur

teşekkür ederim ilginiz için

ali sağlam monodoks deri enfeksiyonlarına iyi geliyor, yarına bırakmayın bugün başlayın ilaça

Ali bey maalesef dün monodoks u reçetesiz vermediler batikon alıp uyguladık bir de evde augmentin vardı geniş spekturumlu ondan verdik.Durumu şu an stabil ayakları biraz soğuk acaba kan kaybından mıdır ? Aslında öyle büyük kanaması olmadı yara yavaş yavaş büyümüştü

çok geçmiş olsun umarım bir an önce sağlığına kavusur :(

Hayvana biraz sıkıntı yaşatacaksınız ama baticon'u günde en az 2 kere sürmeye çalışın.. Ben 5 gün boyunca günde 3 kere sürdüm..Bu arada tünekte durabiliyor mu?? Kuşlar genellikle tünekte duramıyor aşırı halsiz/gidici olduklarında..

Hayvana biraz sıkıntı yaşatacaksınız ama baticon'u günde en az 2 kere sürmeye çalışın.. Ben 5 gün boyunca günde 3 kere sürdüm..Bu arada tünekte durabiliyor mu?? Kuşlar genellikle tünekte duramıyor aşırı halsiz/gidici olduklarında..

durumu kötü olalı 4-5 gün oldu ancak henüz o kadar kötü duruma düşmedi tünekte duruyor bazen uçuyor omzumuza geliyor ancak yorulmasın diye çıkarmıyoruz şimdi daha çok kafesin dibinde duruyor, batikon ve antibiyotikten (augmentin) sonra kötüye gitmesi durdu gibi.

Dediğiniz gibi batikonu günde 3 kere uygulayacağım.Öneriniz için çok teşekkürler

durumu kötü olalı 4-5 gün oldu ancak henüz o kadar kötü duruma düşmedi tünekte duruyor bazen uçuyor omzumuza geliyor ancak yorulmasın diye çıkarmıyoruz şimdi daha çok kafesin dibinde duruyor, batikon ve antibiyotikten (augmentin) sonra kötüye gitmesi durdu gibi.

Dediğiniz gibi batikonu günde 3 kere uygulayacağım.Öneriniz için çok teşekkürler

agumentin ne dozda veriyorsunuz yüksek dozda verirseniz organları iflas eder kuşlar (tavuk vs) olan antibiyotiklerden uygun doz ve sürede kullanmanız daha faydalı olabilir.

agumentin ne dozda veriyorsunuz yüksek dozda verirseniz organları iflas eder kuşlar (tavuk vs) olan antibiyotiklerden uygun doz ve sürede kullanmanız daha faydalı olabilir.

mercimek tanesi kadar kısmı toz haline getirip suya karıştırdım o karışımı da gün de üç kere filan suyuna karıştırıyoruz.Kuşlar için hangi antibiyotik kullanabilirim bilmiyorum, monodoks önerisi geldi ama onu da reçetesiz vermediler.Yakında büyük veteriner kliniği buldum ama onda da kanatlı hekimi her zaman gelmiyormuş yarın arayın randevu alın dediler.

kuşcağız böyle durdukça da acıyorum, başka bişey gelmiyor elimden şükür ki burda bazı öneriler biraz olsun fayda etti.

Kanatlı için antibiyotik nerden nasıl temin edebilirim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:04 -->-> Daha önceki mesaj 21:21 --

İlgileriniz için herkese teşekkür ederim, maalesef kuşumuz gece tamamen uyudu.

Sizinkilere sağlık olsun inşallah

Geri