petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu yarası

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mikaelaykut tarafından 23 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. mikaelaykut

mikaelaykut New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba,

Muhabbet kuşumuzun göğsünde tam kalp bölgesi üzerinde bir yara oluşmuş (diğer erkek kuşla kavga ederken oldu galiba) bunu sonradan farkettik, üzerine terramycn merhem sürdük ancak yaranın çevresi daha da büyüdü ancak kabuk bağlamış şekilde gün geçtikçe daha da kötü oldu.Şimdi ölecek durumda gibi, öneriniz var mıdır?

Kuşla ilgilenen veteriner de bulamıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

#1 mikaelaykut, 23 Ağustos 2015
    Son düzenleme: 23 Ağustos 2015
  2. keremonder

keremonder Member

Beğenileri:
    0
    Neredesiniz? Yerinizi belirtirseniz yardımcı olur arkadaşlar belki veteriner konusunda. BEnim kuşumun da zamanında sırtında açık yarası vardı. Veteriner baticon ve durumunun düzelmesi içinde antibiyotik vermişti. Eğer mecidiyeköy yakınlarında iseniz Millenium veteriner'e götürebilirsiniz.

3. mikaelaykut

mikaelaykut New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba, ümraniye dudullu tarafındayım, bugün de açık bulmak imkansız olacak, yarayı farkedeli 4-5 gün oldu başta yine iyiydi ama bugün baya kötü durumda gözlerini filan kapatıyor titriyor küçük küçük, baticon ile antibiyotik faydalı oldu mu sizde?

4. Yağız Bulut

Yağız Bulut New Member

Beğenileri:
    0
    allah yardım etsin ciğerim yandı valla

5. keremonder

keremonder Member

Beğenileri:
    0
    Valla yararlı oldu. 2 yıldır yaşıyor. Ölmek üzeredeydi veterinere götürdüğümde..

6. mikaelaykut

mikaelaykut New Member

Beğenileri:
    0
    Allah razı olsun, inşallah iyi olur

7. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    Geç kalınmış gibi duruyor, baticon ve antibiyotik tedavisine hemen başlayın

8. mikaelaykut

mikaelaykut New Member

Beğenileri:
    0
    inşallah yarına kadar kalır veteriner bulacağım, antibiyotiğin adını hatırlıyor musunuz acaba?

9. ali sağlam

Beğenileri:
    0
    monodoks deri enfeksiyonlarına iyi geliyor, yarına bırakmayın bugün başlayın ilaça

10. keremonder

keremonder Member

Beğenileri:
    0
    Ben hatırlamıyorum antibiyotiğin adını maalesef.. Veterinerim şırınga ile veriyordu bana. Ağızdan 1 damla içiriyordum. Kuş zaten halsiz olduğu için karşı koyup ya da tükürmüyordu ilacı.

11. mikaelaykut

mikaelaykut New Member

Beğenileri:
    0
    kuşunuzun iyi olmasına ve hala iyi gdiyor olmasına çok sevindim, yarın en yakın bulduğum veterinerden yardım alacağım, yardımlarınız için teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:46 -->-> Daha önceki mesaj 17:44 --

Ali bey öneriniz için çok teşekkür ederim, hemen bulup uygulayacağım.

12. mavismubiss

mavismubiss New Member

Beğenileri:
    0
    merhaba kuşunuzun durumunu takip edeceğim inşallah iyi olur

13. mikaelaykut

mikaelaykut New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim ilginiz için

ali sağlam monodoks deri enfeksiyonlarına iyi geliyor, yarına bırakmayın bugün başlayın ilaça

Ali bey maalesef dün monodoks u reçetesiz vermediler batikon alıp uyguladık bir de evde augmentin vardı geniş spekturumlu ondan verdik.Durumu şu an stabil ayakları biraz soğuk acaba kan kaybından mıdır ? Aslında öyle büyük kanaması olmadı yara yavaş yavaş büyümüştü

14. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    çok geçmiş olsun umarım bir an önce sağlığına kavusur :(

15. mikaelaykut

mikaelaykut New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim Yeliz Hanım

16. keremonder

keremonder Member

Beğenileri:
    0
    Hayvana biraz sıkıntı yaşatacaksınız ama baticon'u günde en az 2 kere sürmeye çalışın.. Ben 5 gün boyunca günde 3 kere sürdüm..Bu arada tünekte durabiliyor mu?? Kuşlar genellikle tünekte duramıyor aşırı halsiz/gidici olduklarında..

17. mikaelaykut

mikaelaykut New Member

Beğenileri:
    0
    durumu kötü olalı 4-5 gün oldu ancak henüz o kadar kötü duruma düşmedi tünekte duruyor bazen uçuyor omzumuza geliyor ancak yorulmasın diye çıkarmıyoruz şimdi daha çok kafesin dibinde duruyor, batikon ve antibiyotikten (augmentin) sonra kötüye gitmesi durdu gibi.

Dediğiniz gibi batikonu günde 3 kere uygulayacağım.Öneriniz için çok teşekkürler

18. mehmety

mehmety New Member

Beğenileri:
    0
    agumentin ne dozda veriyorsunuz yüksek dozda verirseniz organları iflas eder kuşlar (tavuk vs) olan antibiyotiklerden uygun doz ve sürede kullanmanız daha faydalı olabilir.

19. mikaelaykut

mikaelaykut New Member

Beğenileri:
    0
    mercimek tanesi kadar kısmı toz haline getirip suya karıştırdım o karışımı da gün de üç kere filan suyuna karıştırıyoruz.Kuşlar için hangi antibiyotik kullanabilirim bilmiyorum, monodoks önerisi geldi ama onu da reçetesiz vermediler.Yakında büyük veteriner kliniği buldum ama onda da kanatlı hekimi her zaman gelmiyormuş yarın arayın randevu alın dediler.

kuşcağız böyle durdukça da acıyorum, başka bişey gelmiyor elimden şükür ki burda bazı öneriler biraz olsun fayda etti.

Kanatlı için antibiyotik nerden nasıl temin edebilirim?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:04 -->-> Daha önceki mesaj 21:21 --

İlgileriniz için herkese teşekkür ederim, maalesef kuşumuz gece tamamen uyudu.

Sizinkilere sağlık olsun inşallah

Sayfayı Paylaş