Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yardım lütfen

Robin

Meraklı Üye
Herkese merhaba uzun bir aradan sonra tekrar muhabbet kuşu beslemeye karar verdim. Alacağım yavruyu eğitmek konuşturmak ve ailemizin bir üyesi olması umuduyla alacağım ama bu konuda değerli bilgilerinize ihtiyacım var. Kuşumu almadan önce hemen internetten hagen vision m01 kafes içine doğal dal tünek, kaliteli mama, yem vitamin kraker vs. vs. alışveriş yaptım inşallah kargom yarın gelecek. Geçeyim sorularıma;
1) kafesim daha gelmediği için boyutunu kestiremiyorum tek bakılacak bir muhabbet kuşu için hagen vision m01 modeli oturma odası için büyük mü gelir aldığım kafesi s01 modeliyle değiştireyim mi yoksa m01 modeli uygun mu?

2) alacağım kuşu bir üretici arkadaştan alıcam bugün kuşları görmeye gittim beğendiğim erkek yavru daha yeme düşmediği için birsüre daha beklicem. Yeme düşer düşmez de almayı planlıyorum. Üretici arkadaş kuşlarının ingiliz olduğunu söyledi gerçektende kuşçularda gördüğüm kuşlardan boyut ve duruş olarak oldukça farklılardı elinde jumbo ve show jumbo da vardı ama ingiliz dediği kuşlar onlara göre biraz daha küçüktü ben bir kuşun ingiliz olup olmadığını nasıl anlarım bana yetişkin ve bir aylık bir yavrunun saf ingiliz olduğunu kırık olmadığını anlayabilmem için resimlerle örnek verebilirseniz çok memnun olurum çünkü ya çek yada ingiliz almak istiyorum kırık yavru almak istemiyorum.

3) ingiliz cinsi kuşlar benim istediğim gibi ev ortamında konuşmaya alışacak üstümden inmeyecek kendini bolca sevdirecek bolca ötecek böyle şebeklik yapabilecek bi ırk mı yoksa jumbolar gibi ağır ve hantal kuşlar mı bu ırk hakkında da bilgi verirseniz çok memnun olurum
Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

1. Tek kuş için S01 de olur M01 de olur, gelince bakarsın duruma göre hareket edersin.

2. Kuşun fotoğrafını şekersin gördüğünde burada bakarız ırkına yaklaşık bir şey söyleriz. "Kırık kuş istemiyorum" demişsin de.. Ne farkedecek ki kırık olup olmaması, neticede ister iri olsun ister ufak olsun kuş kuştur. Kümesimde hemen hemen her boy kuş var. Evimde yerli boyutunda besliyorum bir tane. Boyut önemli değildir.

3. Önemli olan kuşan huyudur cinsi, ırkı, yaşı değil. Ayrıca kuşa göstereceğin ilgi de önemli. Kafeslerimde salma içinde kimi dişi kuşları bile yem tazelerken elime alıştırdım.

Hayırlı olsun inşallah..

M01 hagen kafesin uzunluk:60, en:38 yükseklik:52 cm dır ve gayet idealdir.
S modelleri daha küçük tür şunu unutmamak gerekir ne kadar büyük kafes olursa kuş o kadar rahat eder bence S ile değiştirmeyin.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:20 -->-> Daha önceki mesaj 01:16 --

Bende o boyuta yakın bir kafes vardı yeniledim şu an 80*50*67 cm ve bir çift mubişim o kadar rahatlar ki keşke önceden büyütseymişim kafesi diyorum bazen rahat rahat uçup kur yapıyorlar yaramazlar.

Son düzenleme:
Yorumlarınız için teşekkür ederim. O zaman ben bir ara tekrar gidip anne babanın ve yavrunun resmini çekeyim atayım buraya yavru daha yeni yeni tüylenmiş yinese belli olur mu? Alacagım kus kırıkta olacaksa en azından tam olarak ne olduğunu bilmek beni tadmin eder.

Geri