Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yaşı

Cafer

Yeni Üye
Arkadaşlae merhaba
Bu kuşu yeni aldım 3 aylık yavru dediler
Ancak göz çevresi iris belli oluyor

IMG-20160904-WA0000.jpg

1 yaş üstü gibi yüzünü önden çekebilir misiniz birde ayağını

Fotoğrafın açısı yetersiz ama irisinden anlaşıldığı kadarıyla üç aylık olması imkansız. Yaşını doldurmuş bir kuş gibi görünüyor.
Ayaklarını, başını ve gözünü içeren fotoğraflar koyabilirseniz daha sağlıklı yorumlar yapılabilir.

Ayaklari bile koyu adam 3 aylik dedi yavru disi kusumun yanina koydum gaga mavi erkek ama

Bence en az 2 yaşınd gibi ama başka arkadaşlarda baksın

Ben de Yusuf arkadaşa katılıyorum.

Bu arada dişi kuşunuz yavru ise yanına koymamanızı tavsiye ederim. Aralarında ölümlü kavga çıkma ihtimali var o şekilde.

Turden ture degisiklik gosterir mi iris olayi cunku ben bu kusu yavru kafesinin icinden veterinerden aldim

Türe göre değişiklik gösterir ama yavrularının bu şekilde irisi olan hiçbir tür yoktur. Yani irisin farklılaşması olayı farklı bir olay.
Bir de bu koşun irisinden, tüylerine, ceresinden ayaklarındaki pullanmaya kadar her şey yavru olmadığını gösteriyor. Bir tek iris olayı değil yani.

Kesinlikle yavru değil. Bende 8 aylık kuş var onda bile bu kadar bir iris yok. Başka kuşum var en fazla 4 aylıktır. Onun irisi yeni yeni olusmaya basladi. Gözükmeyecek kadar az. Ve yapısı da iri bu kuşun yavruların belli oluyor yavru oldugu

1 yaşında veya üzerinde kızgın bir erkek.

Yasini basini almis, masallah.

bazı iyi bakılan yavrularda bir üretici abim den biliyorum ama onun kuşları 5,6 aylık irisleri 1 yaşında ki kuş gibi çıkmış durumda ama 3 aylık ilk defa duyuyorum bu kuş @Korhan KARAOREN ustanın da dediği gibi yaşını başını almış maşallah :)

Maşaallah denildiği gibi 2 3 yaşlarında bu kuş

Degistirdim kusu yesil olani aldim erkek ancak buda cok yavru sayilmaz tuyde heralde

Geri