Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yavru bakımı

Ciwan

Yeni Üye
Merhabalar...benim muhabbet kuşlarımdan 7 yumurtadan 3 yavru kuş çıktı.geri kalan 4 yumurta duruyor.yalniz bu yavruların folluktan çıkması yem kırması ve anne-babasının yanından ayrılma dönemi nasıl oluyor..yem kırması ve uçması içgüdüsel olarak kendileri ve ya annesi mi öğretiyor..cinsiyetini nasil ogreniyorum...genel bir bilgi verebilir misiniz...tesekkur ederim..

Ekli dosyalar

• 20171017_195410.jpg
    20171017_195410.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 31
Merhabalar...benim muhabbet kuşlarımdan 7 yumurtadan 3 yavru kuş çıktı.geri kalan 4 yumurta duruyor.yalniz bu yavruların folluktan çıkması yem kırması ve anne-babasının yanından ayrılma dönemi nasıl oluyor..yem kırması ve uçması içgüdüsel olarak kendileri ve ya annesi mi öğretiyor..cinsiyetini nasil ogreniyorum...genel bir bilgi verebilir misiniz...tesekkur ederim..

Merhabalar mesajıma cevap alamadım..bilgilendirme durumunuz var mı?

Akışına bırakın doğada onlara yem yemeyi insanlar öğretmiyor sonuçta. yavrular Büyüyüp yem yiyene kadar anne ve babaya mama takviyesi yapın. Yem yemeye başladıklarında yavrulara da yapın. cinsiyetleri de büyüdüklerinde cere renklerinden anlarsınız.

Teşekkür ederim.peki yumurta başlamasını nasıl yapmalıyım..elimde haşlamak için kullanacağım yumurta dışında p3k bir şey bulunmamaktadır...

İçine herhangi bir mevsim meyvesi veya sebzesini rendeleyerek yumurta haşlamasına katarak verebilirsiniz.

Sa..ustad şuan 3 yavru bulunmaktadır.4 yumurta kaldı o yumurtaları ordan almalimiyim..birde folluk pislik için de folluk temizliğini nasıl yapabilirim..tesekkur.

Ekli dosyalar

• 20171023_051939.jpg
    20171023_051939.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 25
Yumurtaların yumurtalık halleri bile kalmamış alıp atın yavruları çıkarıp spatula veya benzeri bir gereçle folluğu temizleyin sonra yavruları geri koyun.

Geri