petshop

Muhabbet kuşu yavrusunu ne zaman yuvadan almalıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa Taş tarafından 9 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Mustafa Taş

Mustafa Taş New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar. Muhabbet kuşumun en büyüğü yumurtadan çıkalı 28 gün oldu , 2.si ise 24 günlük ikiside tüylenmiş sağlıklı görünüyor sizce yuvadan ayırmallımıyım? Vereceğim sahipleri kendilerine alıştırmak istiyor bu nedenle çok büyümelerini istemiyoruz. Ayırmamda bir sorun yok ise beslenmelerinde değiştireceğim birşey varmı ? kafesin altına yem serptim, şuan durum bu yardımlarınızı bekliyorum :)

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    470
    O kadar küçük yavrular tek başlarına yem kıramazlar. Dolayısıyla anne babadan ayrılırsa açlıktan ölebilirler.

3. Mustafa Taş

Mustafa Taş New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Yorum için teşekkürler.Ne zaman ayırmalıyım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 21:37 --

Ne zaman ayırmalıyım

4. stronger67

stronger67 New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Yer:
    Kdz.Ereğli
    kendileri yuvadan çıkıp yemlikten yem yemeye başladıkları zaman alabilirsin

5. Gizem TÜRKCAN

Üye

Beğenileri:
    4
    Yer:
    İstanbul-Bursa
    Bence annesi yuvadan atmadan kimseye vermeyin. Ben kuşumu aldığımda 3 aylıktı. Gayet de alışabiliyor. Kuş en azından kendi başına rahatlıkla yem yiyebilsin.

Bu konuyu okuyun derim. Sonra vicdan azabı çekmeyin. Önce o minik canlıyı düşünün sahiplendireceğiniz kişinin isteklerini değil.

Link: http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...-olayi-dostlarla-paylasmak-istedim-45469.html

#5 Gizem TÜRKCAN, 9 Ocak 2016
    Son düzenleme: 9 Ocak 2016
  6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    470
    Genelde 35-40 günlük olduklarında yem kırabiliyorlar. Acele edip daha sonra üzülmeyin bence. Yem kırdıklarından tamamen emin olmadan ayırıp sahiplendirmeyin.

7. Mustafa Taş

Mustafa Taş New Member
    Üye

Beğenileri:
    0
    Tabiki yavru kuşun canı önemli zaten onu düşünmesem burda sormazdım :) yorum için teşekkürler

Sayfayı Paylaş