petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu yavrusunu ne zaman yuvadan almalıyım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa Taş tarafından 9 Ocak 2016 başlatılmıştır.

1. Mustafa Taş

Mustafa Taş New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar. Muhabbet kuşumun en büyüğü yumurtadan çıkalı 28 gün oldu , 2.si ise 24 günlük ikiside tüylenmiş sağlıklı görünüyor sizce yuvadan ayırmallımıyım? Vereceğim sahipleri kendilerine alıştırmak istiyor bu nedenle çok büyümelerini istemiyoruz. Ayırmamda bir sorun yok ise beslenmelerinde değiştireceğim birşey varmı ? kafesin altına yem serptim, şuan durum bu yardımlarınızı bekliyorum :)

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    O kadar küçük yavrular tek başlarına yem kıramazlar. Dolayısıyla anne babadan ayrılırsa açlıktan ölebilirler.

3. Mustafa Taş

Mustafa Taş New Member

Beğenileri:
    0
    Yorum için teşekkürler.Ne zaman ayırmalıyım ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:38 -->-> Daha önceki mesaj 21:37 --

Ne zaman ayırmalıyım

4. stronger67

stronger67 New Member

Beğenileri:
    0
    kendileri yuvadan çıkıp yemlikten yem yemeye başladıkları zaman alabilirsin

5. Gizem TÜRKCAN

Beğenileri:
    4
    Bence annesi yuvadan atmadan kimseye vermeyin. Ben kuşumu aldığımda 3 aylıktı. Gayet de alışabiliyor. Kuş en azından kendi başına rahatlıkla yem yiyebilsin.

Bu konuyu okuyun derim. Sonra vicdan azabı çekmeyin. Önce o minik canlıyı düşünün sahiplendireceğiniz kişinin isteklerini değil.

Link: http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...-olayi-dostlarla-paylasmak-istedim-45469.html

#5 Gizem TÜRKCAN, 9 Ocak 2016
    Son düzenleme: 9 Ocak 2016
  6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Genelde 35-40 günlük olduklarında yem kırabiliyorlar. Acele edip daha sonra üzülmeyin bence. Yem kırdıklarından tamamen emin olmadan ayırıp sahiplendirmeyin.

7. Mustafa Taş

Mustafa Taş New Member

Beğenileri:
    0
    Tabiki yavru kuşun canı önemli zaten onu düşünmesem burda sormazdım :) yorum için teşekkürler

Sayfayı Paylaş