Karadeniz Pet

Muhabbet kusu yem karisimi nasil olmali?

Mustafa Sayar

Meraklı Üye
Arkadaslar bu hobiye baslayali daha 1 hafta olmadi haliyle bilmedigimiz konular olunca su siralar gereginden fazla soru soruyor olabilirim kusura bakmayin artik.1 cift kus icin kus pazarindan 2 kg acik yem aldim icinde neler var neler yok bilmiyorum.Gerci icinde neler oldugunu bilsemde anlamam.Simdilik almis oldugum bu yemi kullaniyorum.Bundan sonraki yem alimimi hangi karisimlar gerekiyorsa alip kendi yem karisimimi yapmak istiyorum.Bana 1 cift kus icin ideal yem karisimlarini oranlariyla birlikte verebilirmisiniz.Vereceginiz cevaplar icin tesekkur ederim...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Bir çift kuş için ufak ve orijinal ambalajındaki yemleri tercih etmeni tavsiye ederim. Açık yem almamaya çalış.
Dediginiz dogru aslinda Levent bey.Bir cift kus gunde 20 gr.anca yiyor buda ayda 600 gr yapar.1 kg alsam bir bucuk iki ay gider.Acik alip bozulmasi yerine kapali almak en mantiklisi gibi.Peki bana kapali paket yem markasi onerebilirmisiniz rica etsem.

Son düzenleme:
Yemin markasından ziyade içeriği daha önemli . Eğer yavru bir kuş İÇİN alacaksanız farklı bir içerik , yavru beklemekte olduğunuz bir çift için daha farklı bir içerik olmalı . Mybestshop gibi güvenilir sitelerde kaliteli yemler mevcut . Önemli olan zengin içeriği ve sizin hangi amaçla beslediğiniz kuş . Biliyorsunuz ki konuşturma yemi bile var :) iyi forumlar

Yemin markasından ziyade içeriği daha önemli . Eğer yavru bir kuş İÇİN alacaksanız farklı bir içerik , yavru beklemekte olduğunuz bir çift için daha farklı bir içerik olmalı . Mybestshop gibi güvenilir sitelerde kaliteli yemler mevcut . Önemli olan zengin içeriği ve sizin hangi amaçla beslediğiniz kuş . Biliyorsunuz ki konuşturma yemi bile var :) iyi forumlar
Tesekkur ederim.Elimde bulunan kuslar 5 aylik.Iste sormak istedigim hangisinin icerigi iyiyse onu alayim demek istedim.Mesala bir yemde hangi karisimlar ve ne oranda olmali.Karisimlarla ilgilide hic bir bilgim yok ne yazikki...

Son düzenleme:
Dediginiz dogru aslinda Levent bey.Bir cift kus gunde 20 gr.anca yiyor buda ayda 600 gr yapar.1 kg alsam bir bucuk iki ay gider.Acik alip bozulmasi yerine kapali almak en mantiklisi gibi.Peki bana kapali paket yem markasi onerebilirmisiniz rica etsem.

Versele Laga Prestige karışık muhabbet kuşu yemi 500gr. ambalajda satılıyor. Şu an piyasadaki en iyi yemlerden birisi.

Versele Laga Prestige karışık muhabbet kuşu yemi 500gr. ambalajda satılıyor. Şu an piyasadaki en iyi yemlerden birisi.
Ok.Tesekkur ederim Levent bey...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:38 -->-> Daha önceki mesaj 17:29 --

f364192b30bc1600f3ae2e66ac752f3e.jpg

Levent bey bahsettiginiz yem bu galiba dogrumudur...

Geri