Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yem tavsiye

ramazankara

Yeni Üye
Selam arkadaşlar önerebileceğiniz muhabbet kuşu yemi markası var mı

Ben genel olarak Quik kullanıyorum memnunum hem fiyatı uygun hemde orta kalite ama versele laga en iyi markalardandır diye biliyorum. Üstadlar daha iyi cevap vereceklerdir.

Hangi Yem, Mama, Vitamini Kullanayım?

Piyasada çok sayıda marka ve çeşitte yem var. Muhabbet kuşları için hangi yemi kullanacağınıza karar verirken dikkat edeceğimiz hususlar..

Fazla kuş besliyorsak (3 - 5 tane); Versele Laga karışık muhabbet kuşu yemini önerebilirim. 500gr ambalajında 6,50-10TL arası satın alınabilir.

Hobihanemiz - üretimhanemiz varsa Deli Nature ve Versela Laga' nın çuval yemlerini önerebilirim. 20 kg ambalajdaki yemlerin fiyatları 80-100TL arasında değişiyor. Kuş çok olunca yem gideri oldukça fazla tuttuğu için ucuz yollu yemleri kullanmak gereebilir. Bu durumda Bravo B302, Vivid karışık muhabbet kuşu yemi kullanılabilir. Fiyatları 60-80TL arasında değişiyor.

Hangi yem markasını seçersek seçelim, vitaminli, konuşturan, meyveli diye tabir edilen yemlerin içindeki renkli tanelerin boyalı ekmek kırıntısı olduğunu aklımızdan çıkarmayalım.

Versela Laga Orlüx Eggfood hazır mamasını tavsiye ediyorum. İçindeki kızgınlaştırıcı oranı çok yüksek değil.

İyi mama hazırlandığında kuşlar hazır mama markası seçmiyorlar. Bizler iyi olanını seçelim.

Vitamin olarak Aminovit ve Aminosol gibi aynı zamanda aminoasit içeren markaları tavsiye ediyorum.

Aminoasitler vücuda giren proteinin dönüştürülüp tekrar kullanılmasında gerekli yapı taşlarıdır.,

İmza @Levent ACar

Markalı yem vitamin herşeyi boşver ben markasız kullanıyorum vitamin yerine limon kullanıyorum ne farkı var biri 2 lira diğeri 10 lira anca zarar hiç bişeyin kalitesine bakma doğalına bak

Ezɑn Dinmez, bɑyrɑk İnmez, Vɑtɑn bölünmez..

Markalı yem vitamin herşeyi boşver ben markasız kullanıyorum vitamin yerine limon kullanıyorum ne farkı var biri 2 lira diğeri 10 lira anca zarar hiç bişeyin kalitesine bakma doğalına bak

Yanlıl bilgi veriyorsun.

Yanlış değil kardeşim bu yöntemle kuşum 1 kere bile hasta olmadı kuşlara 2 günde bir düzenli olarak

Mama
Marul
Elma
Maydanoz veriyorum

Sularınada 2 günde bir

Pekmez
Limon
Bal

Veriyorum bunlae varken yemin yanından geçmiyor. Suda vitaminsiz oluyormuş dmekki. Nediyorum ben herşeyin DOĞALI!

ve kuşlarımda 1 kere bile hastalık olmadı hepsi pıtır pıtır

Yanlış değil kardeşim bu yöntemle kuşum 1 kere bile hasta olmadı kuşlara 2 günde bir düzenli olarak

Mama
Marul
Elma
Maydanoz veriyorum

Sularınada 2 günde bir

Pekmez
Limon
Bal

Veriyorum bunlae varken yemin yanından geçmiyor. Suda vitaminsiz oluyormuş dmekki. Nediyorum ben herşeyin DOĞALI!

ve kuşlarımda 1 kere bile hastalık olmadı hepsi pıtır pıtır

Haklısınız herşeyi doğal daha iyidir vitamin yerine bal pekmez iyidir. Ama yem konusunda katılmıyorum maalesef. Çünkü açık yemlerde tohum çeşidi az. Hemde son kullanma tarihini bilmediğimizden,ne şartlarda üretildiğine dair bilgimiz yok. Ama bal,pekmezde,meyze ve sebzede haklısınız ancak el berdiği sürece kapalı yem almak daha iyi olacağı düşüncesindeyim.

Ben size açık yem alın demiyorum orada açıklık getiriyorumki ister kalite ister açık alın doğaldan sağlıklısı yoktur anlamında söyledim sende haklısın açık yem alınmamalı

Siz yukarıda

Böyle yazmışsınız markalı yem vitamini boşver demişsiniz ben markasız kullanıyorum diyorsunuz ancak bu işler ben yaptım ile olmuyor. Her kuş aynı değildir bağışıklık direnç vs. Şu zamnda kapalı yemlere güven olmuyor açık yemler bence alınmamalı.

Yanlış yazmışım zaten benim yem 1.5 sene önceki yem eski kuşumdan kalma. Bu kuşlar yukarda dediğim şeyleri verdiğimden yem yemiyor. O yüzden hormonları hızlı gelişiyor. 1 ay önceki haliyle şimdiki hali bi hayli farklı

Maydanoz elma marulu vs. Nasıl veriyorsunuz acaba ben 2 kere marul verdim uçlarından yediler. Maydanoz ağızlarına yapışıp kuşların ölümüne sebep oluyor yazıyor nasıl veriyorsunuz acaba ? Bende vermeyi düşünüyorum da

Elmayı bir çubuğa batırıp kafese tünek gibi yapıyorum. Maydonozu tellere sarıyorum sarmaşık gibi. Maruluda alt taraf ızgaralı benim kuşların kakası gelmiyecek şekilde ağaç gibi dikiyorum. Maydonozun zaten sadece kafasını yiyorlar ve yapışma diye bir şey yok gayet zavkle yiyorlar

Teşekkür ederim iyi akşamlar.

İyi akşamlar

Elma kuşların kızgınlığını azaltır çiftleştirmek istiyorsanız elma vermeyin mamalarına havuç kırmızı pancar verebilirsiniz yem konusunda bulunduğum yerde açık her tohumdan bulabildiğim bir petshop var kendim istediğim miktarlarda karıştırarak satın alıyorum 10 yıldır hiç paket yem almadım ama herkesin düşüncesi farklı olabilir tabi

Benim kuşlar daha 3 aylık kızsa nolur kızmasa nolur [emoji16]

Geri