Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yemek

synarchie

Yeni Üye
İyi günler, muhabbet kuşumla ilgili bir sorunum var. Düzenli yeme alışkanlığı yok. Gündüzleri hiç bir şey yemiyor, sabah kalkıyorum 11-12 gibi yemini tazeliyorum ama akşama kadar hiç yemiyor, özellikle 6-7den sonra ise sürekli yemeye başlıyor. Obez midir nedir hayvan çözemedim. Bu bir sıkıntı mı sıkıntı ise nasıl çözülür?
Ayrıca parmağımı göğsüne doğru uzattığımda bana geliyor, üstümde dolaşıyor, hiç ısırma problemi yok ama genel anlamda çok korkak, herşeyden korkup kaçıyor. Sonra özellikle 2 yeri var biri camın önü, ikincisi de çiçeğin içine konup tüylerini şişirip duruyor öyle, sağı solu didikliyor, tüyleriyle uğraşıyor. Hiç böyle oyun oynayayım falan havasında değil. ilgisiz hayvan. Önüne havuç marul falan koy, hiç düşünmüyor acaba bu yenir mi bi tadına bakayım falan diye.
Bu arada kuş 2 aylık erkek 20 gündür benimle. Genel bir hastalığı var mı diyorum ama it gibi de sağlıklı, camdan bıraksam güneye göç eder.

"Muhabbet kuşu yemek" deyince bende bu kuşları yemek helal midir, caiz midir gibisinden soracaksınız sandım :)

Bende Sevinmiştim Etmi Yiycez Diye Ama Neyse :D Asdfjg Benimde Kuşum Öyleydi Başlarda Yabancıydı Korkuyordu Yabancı Yemeklerede Meraklı Değildi Ama Zamanla Gördüğüm Kadarıyla İyice Azıttı :D Geçenlerde 1 El Büyüklüğünde Mağrul Koydum İnanın Bana Hiç Durmadan Hepsini Yedi :D Bence Hayvanın Bebekler Gibi Bir Süreci Var Bazı Şeylere Zamanla İlgi Duyuyor İlgisini Çekiyor Bu Seferde Herşeye Saldırıyorlar Hatta Kuşumun Yemek yerken Masada Gezmesine Aliştim Diyebilirim Çoğu Kez Tadına Bakacak Diye Tabağın Kıyısından İçine Düştüğü Oluyor Gerek Çorba Gerek Yoğurt :) Biraz Zaman Tabi Halsizlik Filan Yoksa yada İshal Yabancılık Çekiyordur Bence :)

Geri