Muhabbet Kuşu Yemlikleri

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 6 Eylül 2015 başlatılmıştır.

 1. muhabbetkusu
  Çevrimdışı

  muhabbetkusu Site Yöneticisi
  Yönetici

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.083
  Beğenileri:
  30
  Muhabbetkuşlan doğada yiyeceklerini ve içeceklerini kendileri bulur, seçer ve yerler.

  Muhabbet Kuşu Yemliği Nasıl Olmalı?

  Kafeslerde ise bizim verdiklerimizle yetinmek zorundadırlar. Gerçekten de, aşırı hiç bir gereksinimleri ve yiyecek seçme özellikleri yoktur. Pek az su içerler. Belirli bir oranda yeşillik ve tohum yerler. Ancak sunulacak bu besinlerin temiz, taze, özendirici biçimde sunulması, her gün tazelenmesi yerinde olur. Bu arada, yem yeme sırasında yemlerin saçılmasını, dağılmasını önleyecek, yem tazelemeyi kolay hale getirecek, niteliğini, suyun özelliğini bozmayacak, yemlik, yemişlik ve sulukların kullanılmasında zorunluluk vardır. Unutulmamalıdır ki,kafes tellerinin arasına sıkıştırılacak yeşillik, sebze ve yemişler, kafes tabanına düşerek, kaka, toz ve kumlara bulanırlar. Bunların kuş tarafından yenmesi ise sağlığı bozucu etkiler yapar.

  Kuş satıcılarında bu amaçlarla kullanılan çeşitli tip ve biçimde gereçler görülebilir. Bunların tümünün içten ve dıştan takılabilen türleri vardır. Dıştan takılanlar, elin kafes içine girmesine gerek bırakmıyan daha kullanışlı örneklerdir. Siz gönlünüzün dilediğini seçebilirsiniz, özen göstermeniz gereken nokta, bunların paslanabilir yapıda olmaması ve kolay temizlenebilme olanağına sahip bulanmalarıdır. Cam, plastik ve porselenden yapılmış bulunanlar bu niteliğe daha çok sahiptir.
   
 2. Gokhan ERKAN
  Çevrimdışı

  Gokhan ERKAN Profesyonel

  Katılım:
  4 Aralık 2013
  Mesajlar:
  4.170
  Beğenileri:
  5
  Yer:
  İstanbul/Beylikdüzü
  Ilave olarak yavru doneminde cok daha fazla su tuketirler.
   

Sayfayı Paylaş