Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu yumurtalama

Ozlemsengl

Yeni Üye
Kuşlarım ikinci kuluçkada fakat daha 4 yumurtaları olmasına rağmen ümidi kestiler sanırım.disi çok fazla kuluçkaya yatmıyor. Ve bugün çiftleştiler. 3. Kuluçkaya hazırlık yapmiyolardır degilmi?
Bunun bi sonu olmalı yani dişi çok.halsiz.düsmezmi

Kuluçka ve yumurta tarihlerini en azından üç aşağı beş yukarı yazın

İlk yumurta 21 Kasım demek istediniz herhalde.
İlk kuluçka ne zamandı?
Kaç yumurta vardı?
Yumurtadan kalkar kalkmaz ikinci kuluçkaya mı yattı?
Son kuluçkada kaç yumurta vardı?
Kaç yavru çıktı?
Yaşayan yavru var mı?
Boş yumurta var mıydı?
Halen üzerine yattıkları yumurta var mı?
Varsa kontrol ettiniz mi, durumu nedir?

Ilk kuluçkadan.hemen sonra ikincisine yattilar.ilk kuluçkada 5 yumurta oldu ilk yumurtadan yavru cikti.ama beslemedikleri.icin öldü. Diger iki yumurta catlamısdı ama doluydu attıklarinda bakmistım.ikiside boş. Ikinci kuluçkalarinda yani 21 kasımda ilk yumurta oldu toplam 6 yumurta. Bu defa numaralandirdim hersey kontrol altinda olsun istedim.ilki siviydi.ikinci yavru oldu fakat beslemedikelri.icin ben besledim ertesi gün elimde öldü yani dün. Bugün çiftleştiler.yuvadan bi yumurtayi atmislar hemde daha zamani vardi kırılmıştı yinedebi ihtimal actım ama henuz tam.oluşumunu tamamlamamış 3 ve 4numaralı boş.6 da boş gibi ama daha erkende olabilir karar vermek icin.bende tecrubesizim

Kuşları ayırın. Hem yumurtalarına hem de kendilerine zarar veriyorlar. Bir süre ayrı dursunlar. Mama yapıp verin, hem de her gün. Vitamin mineral ve probiyotik vermeyi ihmal etmeyin

3 üncü kuluçkaya yatarsa. Suan boş yumurtaları.napicam. birde mamayı ikisinedemi vericem. Bir yavru sevemedim ya. Birde bizim erkek biraz azgın. O yuzde disi almistim ama bende napıcamı şaşırdım

İlk yumurta 21 Kasım demiştiniz, o zaman son yumurta yaklaşık 10 günlük. Şu anda boşsa zaten döllenmemiş demektir. Tekrar çiftleşmeye başladılarsa yakın zamanda yumurta gelecek demektir. Ayırmazsanız dişi tekrar yumurta yapar, aynı döngü devam eder. Ayırın, yumurtalar boşa atın, iyi beslenmeleri lazım. Ara ara serbest uçmalarına (ayrı ayrı) izin verin. Kondisyondan düşmesinler

Bu dönemde yanyana koymak onlari in eziyet olabilir. İmkan varsa ayrı odalarda dursunlar

Tamam ayirdım hemen. Fakat dolu olan bir yjmurta var onun icin ne yapabiliriz

Öyle yaptimda disi yumurtaya henüz yatmadı.iki ayri odada ikisde birbirine ötüyor. Bu kadar zor olacağını tahmin etmemistim eş alırken

Mama ve vitamin takviyelerini ihmal etmeyin. Hem fiziki hem de psikolojik olarak yoruldular, dinlenmelerinde fayda var

İlginiz için çok teşekkur ederim. Son sorum olacak. Yumurtaya yatmasada yuvada durdugu için dişinin yuvasına mama koyabilirmiyim

İlla yuvaya koymanıza gerek yok. Amaç, dişinin kendisini toparlaması. Çünkü tekrar çiftleşmeye başladıkları için, yeniden yumurta yapmaya başlayabilir. Sularına vitamin takviyesi yapın, mevsim meyvelerinin suyundan birkaç damla damlatabilirsiniz, probiyotik kullanın, haftada bir sirke damlatın, yine haftada bir defa bal damlatabilirsiniz. Sularını sık sık değiştirin.

Diazyme 256 olabilir. Bağırsaklardaki yararlı bakterilerin üremesini sağlar

Dişi yumurtaya yatmiyor ve sabahtan beri hiç susmadı sürekli bağırıyor üzülüyorum

Geri