Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu

• Konbuyu başlatan kemere41
  • Başlangıç tarihi
K

kemere41

Guest
Kuşum banyo yapmıyor sudan korkuyor ne yaparsam yapayım banyo yapmıyor.
Daha ne yapmam lazım.

yarım su dolu bi tabagı kafesin alt kısmına koy o kendi işini kendi görür ekstra birşey yapmana gerek yok şahsen ilk başlarda bizimkide aynıydı ama sonradan açıldı :)

Benim mavişi çocuk gibi yıkıyorum ben ılık suya birazda bebe şampuanı elimle güzelce yıkıyorum sonra duruluyorum havluyla kurutup banyoda elektrikli sobanın yanında kuruyana kadar bekliyor.
Artis alıştı hiç sesi çıkmıyor hoşuna gidiyor ama banyo sonrasıda hortlak gibi oluyor.
Yalnız kimseye tavsiye etmiyorum bu şekilde yıkamayı çünkü her kuş özellikle yavru kuşlar kaldıramayabilir.

Banyoluk kabı alabilirsiniz o işini görecektir veya Mehmed ustamızın dediği gibi tabağa yarım su doldurup tabana bırakabilirsiniz o yıkanacaktır. Aytekin ustamızın da yaptığı gibi yıkanabilir ama mutlaka kuş şampuanı ile yıkanması gerek çünkü insan şampuanlarındaki oranlar hayvanlar için zararlıdır. Ayrıca yavrular öncelikli olmak üzere birçok kuş böyle yıkanmayı kaldıramayabilir. Ve asla fön makinasıyla kurutulmamalıdır.

[CKaseye su koyup denedim ama sudan korkuyor girmiyor sevdiği yiyecekleride koydum yiyecekleri almaya çalışıyor suya girmiyor. Suya döşunce kaçıyor :D

Banyoluk kabı alabilirsiniz o işini görecektir veya Mehmed ustamızın dediği gibi tabağa yarım su doldurup tabana bırakabilirsiniz o yıkanacaktır. Aytekin ustamızın da yaptığı gibi yıkanabilir ama mutlaka kuş şampuanı ile yıkanması gerek çünkü insan şampuanlarındaki oranlar hayvanlar için zararlıdır. Ayrıca yavrular öncelikli olmak üzere birçok kuş böyle yıkanmayı kaldıramayabilir. Ve asla fön makinasıyla kurutulmamalıdır.

++++++++++++++++

Geri