Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum 1,5 aydır alışamadı

enes_by25

Yeni Üye
1,5 ay önce yaklaşık 40 günlük muhabbet kuşu aldım bana hala alışmadı. İlk 1 ay elime almaya çalıştım, kafesin içine elimi sokunca rahat bir biçimde geliyor hiç bir sorun yok ama kafesin dışına çıkınca(genellikle üstünde duruyor) elimi daha ona yaklaştırmadan hemen kaçıyor perdeye gidiyor. Ara sıra akşam olunca kafesin üstünde de geliyor ama o zaman yorgun oluyor. Yaklaşık bir buçuk haftadır aç bırakıp elimle yediriyorum ama hala elime rahat bir şekilde gelmiyor. Bir de kafesin etrafından uzaklaşmıyor. Sürekli kafesin üzerinde ve içinde. Ne yapmam gerek?

1. Hayvanı aç bırakma seni aç bıraksak hoşuna gider mi? "Yaklaşık bir buçuk haftadır aç bırakıpelimle yediriyorum ama hala elime rahat bir şekilde gelmiyor."

2. Sana alışmak zorunda değil. Kimi kuşlar asla ama asla alışmıyor.

3. Her gün onunla düzenli olarak kafesin önüne giderek konuş,kitap oku,müzik dinle kafes tellerine atladığında elinle tane tane yem yedir. Yanında çok yavaş hareket et.

40 günlük aldığına emin misin?dediğin hareketleri yapması için çok daha büyük almış olman veya yanlış davranışlarda bulunman gerek.salma işinde kilit nokta bence kuşun kafeste ele alışmasından sonra küçük bir odada salmaya başla çok kaçacak yeri olmadığı için sürekli takip etmen kolaylaşır bu şekilde o kaçtıkça sen yanına git ve tekrar dene ısrarcı ol bu şekilde sana gelmeye alışır ve kaçmanın boşa olduğunu anladığı için artık kaçmaz.kafese sürekli giriyorsa eğitim süresince kafesi odadan çıkar.yere alıştırma çalışması yapmanı öneririm çeşitli oyuncak ve yiyeceklerden yardım almalısın.

1. Hayvanı aç bırakma seni aç bıraksak hoşuna gider mi? "Yaklaşık bir buçuk haftadır aç bırakıpelimle yediriyorum ama hala elime rahat bir şekilde gelmiyor."

2. Sana alışmak zorunda değil. Kimi kuşlar asla ama asla alışmıyor.

3. Her gün onunla düzenli olarak kafesin önüne giderek konuş,kitap oku,müzik dinle kafes tellerine atladığında elinle tane tane yem yedir. Yanında çok yavaş hareket et.

Satın aldığım yere sordum o aç bırak elinle yem yedir alışır dedi

Geri