Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum 2 Gündür Hasta Gibi Yardım Edin.

• Konbuyu başlatan Sheiben
  • Başlangıç tarihi
Neo- tramicin bulabilirken suluguna mercimek tanesi kadar karistiriliyor ama hemen icmeyecegi için agzina damlatman lazim ayriyeten elle beslemen lazim benim anladigim kadarıyla kus güçsüz düştüğü icn hastalaniyor

Neo- tramicin bulabilirken suluguna mercimek tanesi kadar karistiriliyor ama hemen icmeyecegi için agzina damlatman lazim ayriyeten elle beslemen lazim benim anladigim kadarıyla kus güçsüz düştüğü icn hastalaniyor

Şuan zaten sürekli halıda kafesin altında bişeyler arıyor bende yemi yere döktüm yerden topluyor. Birazdan ilacı almaya çıkacağım

07ffe96174e3825c1d07376172028ca0.jpg

Kakası bu şekilde şuan

Hiç vakit kaybetme ustaların önerdiği ilacı al sicak tut el ile Besle mutlaka yedir hastaligin son evresine yaklasmis bence bundan sonra kakasi tamamen yeşil su gibi olacak acilen mudehale etmen lazim ayni durumu gecen hafta yasadim allah yardimcin olsun inşallah kurtulur kusun

Şuan yem tek tük yiyor ama ekmekiçini baya istiyor. İlacı alana kadar vereyim mi ekmek içi aç kalmaması için. Veteriner sanırım 9 da açılacak

Ekmek içinin bir zarari yok diye biliyorum yem konusunda seni aldatmasin yanliz yemi agzina alip kurmadan atiyorda olabilir

Ekmek içinin bir zarari yok diye biliyorum yem konusunda seni aldatmasin yanliz yemi agzina alip kurmadan atiyorda olabilir

Evet öyle yapıyor şuan ağzına aldığı çoğu şeyi öyle yapıyor 5 tane alıyorsa 1ini yiyor. Yemi uzattığımda yemiyor ama ekmekiçini uzattığımda yine yarısını atıyor yarısını yiyor güçsüz kalmasın diye ekmek içi vereyim diyorum en azından onu istiyor

Ustalardan birisi pirinç unu ile irmiği karistirip enjektör ile kursagina verebilirsin demişti kivami nasil olmali bilmiyorum ama biraz lapa gibi olsa olur sanirim küçük siringa ile yedirilebilir diye düşünüyorum en azindan kursagi bos kalmasin ilaci aldiyaan oonuda agzina damlat daha cabuk etki etsin

Ustalardan birisi pirinç unu ile irmiği karistirip enjektör ile kursagina verebilirsin demişti kivami nasil olmali bilmiyorum ama biraz lapa gibi olsa olur sanirim küçük siringa ile yedirilebilir diye düşünüyorum en azindan kursagi bos kalmasin ilaci aldiyaan oonuda agzina damlat daha cabuk etki etsin

Şuan bi veteriner buldum. Ona götürecem neo teramycin yokmuş ama vitalform varmış. Getirin tedavisini yapalım dediler

Kanli ishale benziyor sulfamezatin ve elle besleme acil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:03 -->-> Daha önceki mesaj 10:02 --

Vitaform nasil tedavi eder merak icindeyim

Kanli ishale benziyor sulfamezatin ve elle besleme acil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:03 -->-> Daha önceki mesaj 10:02 --

Vitaform nasil tedavi eder merak icindeyim

Şuan veteriner yolundayımhocam resimleri ona da gösterecem iki teşhiside söyleyeceğim bakalım o hangi teşhisi koyacak

Üşütme teşhisi koydu. Dışkısını inceledi kanlı ishal olmadığına kanaat getirdi. Neosülfaprim adında bir toz verdi. Bir çay bardağına yarım çay kaşığı ilaçtan koyup eritmemi sonrasındada suluğuna koymamı söyledi. Şırınga ile 0.5mm ağzına sabah akşam 4 gün boyunca vermem gerekiyormuş. Birde ilaç 1 gün içinde etkisini kaybediyormuş bu yüzden bu işlemleri 4 gün boyunca hergün tekrarla ilaçlı suyu günlük hazırla dedi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:10 -->-> Daha önceki mesaj 11:09 --

034e6830f21793d1066799613a46fcf6.jpg

geçmiş olsun..kuşunuzu iyileştirmek için gösterdiğin çaba takdire değer..

geçmiş olsun..kuşunuzu iyileştirmek için gösterdiğin çaba takdire değer..

Sağolun benim için ayrı bir öneme sahip. İnsancıl bir kuştu önceden. Zamanında hata yaptım 35-40 kelime bilirken yanına dişi aldım ve ısırmayı bile bilmediği için dişi çok dövdü. Kelimeleri yarı yarıya unuttu. İyileşsin yanına bir daha dişi koymayacağım.

Dün bana yardımcı olan arkadaşlardan da veterinerin dediklerine yorum alabilirsem çok sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Veteriner iyi veterinere benziyor. İlaca baktım benim söylediğim neo-terrmycin ile aynı etken maddeye sahip. Muadili diyebiliriz. İnşallah güzel haberlerini verirsiniz kuşunuzun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:04 -->-> Daha önceki mesaj 15:00 --

Kuşu elle besleyecekseniz mısır unu, irmik, pirinç unu az da hazır satılan içinde süt olmayan meyve püreleri katıp şırıngayla verebilirsiniz.

Direk olarak bebek mamasi vermiyorum .

Hazirladigim yumurta mamasina bebe büskivisi ve 12 vitaminli pirinç unu karistiriyorum zararlimi yani eğeroöyleyse bunların yerine ne katabilirim tesekkurler

Direk vermeni gerekmezki. Antibiyotikleri de direk vermiyoruz ona bakarsanız Bir yumurta mamasına katılacak o kadar çok şey varki. Pirinç unu, mısır unu, irmik, aspir tohumu çiçeği, keçiboynuzu tozu, zencefil, buğday ruşeymi, kekik, nane, meyve, sebze, hazır satılan bebekler için öeyve pürelerini verebilirsiniz. Ama onların da bazılarının içinde süt var içeriğinde yazar dikkat edin.

Veteriner iyi veterinere benziyor. İlaca baktım benim söylediğim neo-terrmycin ile aynı etken maddeye sahip. Muadili diyebiliriz. İnşallah güzel haberlerini verirsiniz kuşunuzun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:04 -->-> Daha önceki mesaj 15:00 --

Kuşu elle besleyecekseniz mısır unu, irmik, pirinç unu az da hazır satılan içinde süt olmayan meyve püreleri katıp şırıngayla verebilirsiniz.

Kuşum kendi acıktığında yemini yiyor yinede elle besleyeyim mi?

Yemini yiyorsa beslemeyin. Şu an nasıl? Hala kafes tabanında mı?

Yemini yiyorsa beslemeyin. Şu an nasıl? Hala kafes tabanında mı?

Evet kafes tabanında kafasını sokmuş bir vaziyette uyuyor arada uyanıp yukardaki yemliklerinden yem yiyor sonra birazda yerde bişeyler arıyor yemek için. Sonra tekrar uyku haline geçiyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:29 --

Akşam işten geldim. Kuşum yemlerle çıtır çıtır uğraşıyordu. Yiyip yemediğini bilmediğim için biraz ekmek içi vereyim dedim. Yarısını yere döksede yine ağzında kalan birazı ona yeter diye düşündüm. Ekmeği yaklaşık 10dk durmadan yemeye çalıştı. Ardından da veterinerin verdiği suyu baya baya içti. İnşallah düzelecek kuşum. Buda videosu. Biraz daha vakit geçsin şırımnga ile yine 0.5mm ağzına sıkacağım.

https://vimeo.com/110263582

bi ekmekten bi sudan : ) belli çok , insana alışkın olduğu..maalesef böyle kuşların eş edinmesi daha zor oluyor..benimki de aynı böyle evde kanka modundaydık keratayla..15 gün oldu dişi aldım yanına..ufak tefek kavgalar oluyor ve genelde dişi haklıyor benim keratayı ama genelde de çok iyi anlaşıyorlar..bizim sorunumuz kuşumun artık benle daha az ilgilenmesi, pek kafesten cıkmak istememesi falan gibi..ama ben hep söylerim, benle ilgilensin beni sevsin falan diye onu en doğal ihtiyacından mahrum kılamam..şimdi daha mutlu oldugunu görüyorum, ufak tefek yediği dyakları bile sorun etmiyor : ) kuşunuza acil şifalar dilerim, bizimle son durumunu paylaşmaya devam ederseniz de takip ederiz hep birlikte..

Geri