Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum acı çekiyor

Muhabbetkusu11

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum bundan bir ay önce ishal oldu fazla halsizleşti. İshal olduğu için annem kafesten dışarı çıkarmama izin vermiyordu. yoksa her gün sabah salıyordum akşam kendisi giriyordu. vitamin aldık ishali iyiye doğru gidiyordu ama bu süreç içinde hiç çıkaramadım.Galiba bu sırada depresyona girdi cünkü cok hareketsiz ötmüyordu. bundan 6 gün önce ailecek tatile gittik. kuşum 4 gün yalnız kaldı. eve geldik dışarı saldım bunu 2 gün filan hiç kafesine girmedi. sonra bugün annem mutfakta otururken ötmeye başlayıp mutfaktan çıkmış( normalde mutfaktan hayatta çıkmaz kafesinin üstüne konduğu zamanlar içeri götürmeye calısıyorum dırek mutfaga giriyor) koridordaki dolaba sertçe çarpıp yere düşmüş sonra zar zor uçmaya çalışarak en sondaki odaya girmiş. o sırada eve geldim annem kuşu kafesine götürüyordu. kafesine girdiği zamandan beri kafasını döndürmeye çalışıyor sanki intihar etmek istiyor. elimi kafesine soktugum zaman çırpınıyor uçmaya çalışıyor tökezliyor artık ne kadar şiddetli çarpttıysa dolaba. kaç gündür aç susuz oldugu için elime alıp su içirdim. sonra kafesine koydum. ya kabarık halsiz uykulu bir şekilde duruyor ya da kafasını sağa sola tabiri caizse özürlü gibi hareket ettiriyor( lütfen affedin beni ) Çok kötü durumdayım ne yapacagımı bilmiyorum çok korkuyorum kuşuma bir şey olursa diye. yarın sabah ilk işim veterinere götürmek ama yarın sabaha kadar ne yapacagımı bilmiyorum. lütfen yardım edin bana lütfen ölürse uzun bir süre kendime gelemem ben.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Son düzenleme:
[MENTION=16503]birkan[/MENTION] yorumlarını biraz daha düzgün kullan. Arkadaş belli ki zaten üzgün. Yardım istemiş, tavsiye değil. Daha önce bunları çok yaşadık çünkü bu sitede. Olaylara sonra farklı yerlere gidiyor. İyi günler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:49 -->-> Daha önceki mesaj 08:46 --

Arkadaşlar muhabbet kuşum bundan bir ay önce ishal oldu fazla halsizleşti. İshal olduğu için annem kafesten dışarı çıkarmama izin vermiyordu. yoksa her gün sabah salıyordum akşam kendisi giriyordu. vitamin aldık ishali iyiye doğru gidiyordu ama bu süreç içinde hiç çıkaramadım.Galiba bu sırada depresyona girdi cünkü cok hareketsiz ötmüyordu. bundan 6 gün önce ailecek tatile gittik. kuşum 4 gün yalnız kaldı. eve geldik dışarı saldım bunu 2 gün filan hiç kafesine girmedi. sonra bugün annem mutfakta otururken ötmeye başlayıp mutfaktan çıkmış( normalde mutfaktan hayatta çıkmaz kafesinin üstüne konduğu zamanlar içeri götürmeye calısıyorum dırek mutfaga giriyor) koridordaki dolaba sertçe çarpıp yere düşmüş sonra zar zor uçmaya çalışarak en sondaki odaya girmiş. o sırada eve geldim annem kuşu kafesine götürüyordu. kafesine girdiği zamandan beri kafasını döndürmeye çalışıyor sanki intihar etmek istiyor. elimi kafesine soktugum zaman çırpınıyor uçmaya çalışıyor tökezliyor artık ne kadar şiddetli çarpttıysa dolaba. kaç gündür aç susuz oldugu için elime alıp su içirdim. sonra kafesine koydum. ya kabarık halsiz uykulu bir şekilde duruyor ya da kafasını sağa sola tabiri caizse özürlü gibi hareket ettiriyor( lütfen affedin beni ) Çok kötü durumdayım ne yapacagımı bilmiyorum çok korkuyorum kuşuma bir şey olursa diye. yarın sabah ilk işim veterinere götürmek ama yarın sabaha kadar ne yapacagımı bilmiyorum. lütfen yardım edin bana lütfen ölürse uzun bir süre kendime gelemem ben.
Kuşuna probiyotik takviyesi yap. Bununla birlikte aspur ver yem olarak ve pirinç lapasının suyunu suluğuna koy. Daha da geçmezse ben reflor adında ishal ilacı kullanıyorum(insanlar içindir, paketin yarısını koyabilirsin). Faydasını gördüm. Onu da kullanabilirsin. İshali geçince de mama ve vitamin takviyesi yapabilirsin.

Ben kusu 4 gun yanlız bırakmaktansa aliyorum yanima gezdiriyorum hayvan mutlu oluyor. Sen bence kus beslenmeyi bırak. Sen onu dostun olarak görsen alirsin yanına dostum arkadasim dersin. Eve gelip salmakla olmaz o is. Hayvana insan gibi davran bak neler oluyor. Benim 4 ciftim var hepsi kafese gelir kendini sevdirmek icin tellere asilir. Onlar cift olduğundan sıkılmıyorlar. Bi tane yanliz cennet papaganim var onu nereye gitsem götürürüm. O mutlu olur. Sen hayvani bakacak birine ver. Yada 4 gun sen kafeste kal o tatile çıksın sal kuşu gitsin

bence sen foruma hiç yorum yapma daha iyi.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Son düzenleme:
[MENTION=13576]Gokhan ERKAN[/MENTION] yorumlarımda hakaret yok. Ayrıca nasıl yorum yapacağımı sana soracak değilim burası forum. Sen de kendi aklını kullanarak yorum yapabilirsin. Ben arkadaşa empati kurmasını anlattım. İYi günler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:11 -->-> Daha önceki mesaj 13:07 --

Konuyla ilgili yorum yapacaksan yap yapmıyacaksan forum kirliği yapma.

Çocuk olduğun yapmış olduğun yorumlardan belli zaten

Okullar açılsada gitsen okuluna keşke .

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Son düzenleme:
+++++++++++++++++++++++++++++++

Son düzenleme:
Geri