Karadeniz Pet

muhabbet kuşum alışmıyor elime

olcay

Meraklı Üye
iyi günler 1 aya yaklaştı muahbbet kuşu aldım 1 yaşına yaklaşmış heralde elime alıştırmya çalışıyorum bazen kafasinden yemliği alıp biraz beklyip elimi uzatıyorum önüne gelicek şekilde korkuyor çoğu zaman. Yavaş hareket ediyorum konuşuyorum 5 dk filan bekledikten sonra elime çıkıp yem yiyor. Karnı doyunca kaçıyor hemen kafeesin yanına elimi koyup bekliyorum konuşuyorumda ama sağa sola kaçmaya başlıyor nasıl nasıl hareket etmeliyim benden korkmaması için kafeste salıncak var onla oynuyor gayet neşeli. yardım ederseniz sevnirim şimdine teşekkürler.

1 yaşına yaklaşan kuş evcilleşmez. hele ki dişiyse. o kuşu ver yavru al derim. 10 tl fark ödersin

kuş erkek evcilleşmezmi kesnin

Hayir evcillesir ama zor olur sabir ve zaman ister ;-)

bi kaç kez kafasinden çıkardım salonda ucup duruyor genelde perde ye konuyor elimle yem uzatıyorum ama kaçıyor hemen kanadını kessem dahmı kolay alışır yada kafesinde oynadığı salıncağı mı çıkarsam

Hayirr sakin boyle birsey yapmayin sizin kollarinizi kesseler hos olurmu?

uğraşma derim. alışsada ne kadar alışır. 2-3 ay emek verene kadar yavruyu al o sana gelir

1.5 2 aylik falan ne kadar kucuk olursa o kadar kolay alisir

anldım kardeş bende hayvana kesinlikle zarar vermek istemem gözüm gibi bakyorum zaten bilmediğimden soruyorum ardımınız için tşklr.

alışır uğraş ister çok...yuvalıktan yeni çıkmış yavru bir kuşu alıştırmak çok daha kolay.. yavru kuş uçmayı öğrenmeden önce alıştırılırsa daha iyi olur.

tam yaşını da bilmiyorum resim koysam yaş tahmini yapa bilirmsiniz?

Geri