Karadeniz Pet

muhabbet kuşum aşırı yemek yiyor lütfen yardım edin!

U

umrblgn

Guest
5 gün önce muhabbet kuşu aldım.sanırım soğukta kaldı ve ertesi gün dışkısını sıvı yapmaya başladı.dışkısı tüylerine yapışıyordu ve aldığım yerden avidiare diye bir ilaç verdiler.birde aşırı yemek yemeye başladı tek yaptıgı şey yemek yemek.yemini çıkardıgımda her kafesi alt üst ediyor.ayrıca makat kısmındaki tüyleride yolmuş.bilgisi olan varsa yardım edebilirmi lütfen..:confused:

çok teşekkür ederim dışkısı normale döndü ilacı kullandıgımdan beri ama kuyruğu hala yukarı aşşağı sallanıyor. ama gayet enerjik görünüyor.karışık kabuklu yem kullanıyorum.sizce iyileşiyormu?

Kardeşim aynı çok yeme sorunu bende de var maşallah
günde 1 dal marul 1 dilimde elma yiyor üzerine yem yiyor banamısın demiyor kerata :D
ama çok hareketlendi kafes içinde oradan oraya zıplıyor kafes dısına cıkınca da 1 2 kere ucuyor
sonra hep yürütüyorum
dert etme yemesini yeter ki hareketli olsun
Birde soğuk aldırmamaya çalış bir dahakisine ishal bile olmayabilir kusun

kardeşim şuan çok kuş çok canlı :D bana bayağı alıştı ama arka kısmı hala attıgım fotograftaki gibi düzelicek inşallah :)

hayvanın dışkısı normal gayet canlı ama arka kısmı hala öyle durumda.birde tek ayağı tutmuyor gibi ayagını kaldırıyor dururken açık bi şekilde neden olabilir acaba?

Uykusu gelince tek ayağını kaldırır.

Tüylerin çıkması zaman alır

kardeşim şuan çok kuş çok canlı :D bana bayağı alıştı ama arka kısmı hala attıgım fotograftaki gibi düzelicek inşallah :)
Bendede ayni sorun vardi diski bulasiyodu ishaldi o yuzden yoluyodu elma sirkesi koydum suyuna ve aspur verdim tavsiye uzerine duzeldi bikac gune

Siz ne olur ne olmaz popoya günde 1 kere olmak üzere 2 gün Batticon sürün, mikrop kapmış olabilir.

Geri