petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşum benden korkuyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ralli1 tarafından 9 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. ralli1

ralli1 Guest

muhabbet kuşumu alalı 1 hafta oldu aldığımdan beri benden korkuyor sürekli kaçıyor elime dahi gelmiyor ne yapmalıyım

2. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    zaman içinde alışır kuşunuzun üstüne fazla gitmeyin alışa kadar...

3. Elif AKDOĞANOĞLU

kuşların alışma süresi bir sürü etkene bağlı olarak değişiyor. 1 hafta daha kendi haline bırakın. eğer 2. haftanın sonunda hala sizden çok korkuyor ve kaçıyorsa kuşa olan davranışlarınızı ve kuşun bulunduğu ortamın özelliklerini sorgulamanız ve olumsuz olan etkenleri ortadan kaldırmanız gerekir diye tahmin ediyorum.

eve yeni gelmiş muhabbet kuşları ortama henüz adapte olamadıkları için aniden ortaya çıkan her durumdan korkarlar, ışık, ses, hareket vb. ani olması onları korkutur. alışana kadar ona karşı çok nazik ve ısrardan uzak davranışlarda bulunmanız gerekebilir.

4. Tahsin ÖZDEN

Bu tarz sorunlar genelde yavru diyerek satılan 3 aylıktan büyük kuşlarda görülür 40 günlük yavrularda bu sorun söz konusu olmaz kuşunuzu saldığınızdada perdeden indirmeye uğraşırsınız 9 aylık yetişkin kuşlar adaptasyon sağlıyor ancak kuşunuz uzun süre tavrını koruyacak bilmeniz gerek

ZTE-BLADE cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    biraz daha zaman tanımalısınız, alışma süreleri kuşdan kuşa değişir.

6. Nilgün BULUT

ama siz bebek diye almışsanız petshoptan.demekki petshop mağdurusunuzdur.yani onların gözünde müşteri memnuniiyeti yok gözlerinde tamamen dolar işareti vardır.5 aylık kusu 2 aylık diye kakalarlar genelde.bazı satıcılar haric olabilir ama genelde ben hep kötüsüne rastladım

7. ralli1

ralli1 Guest

beklemekten başka yapabileceğim birşey yokmu acaba?

8. Nilgün BULUT

var tabi oda beklememek
    ama inanın pişman olursunuz daha cok uzaklaşır

9. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostum size pat diye aliş mazlar en kötü şartalarda 1 ay içinde alişir gun içinde gidin onlari sevin okşayin elineze alin sonra onlarda anlicak sizden zarar gelmiyeceni benım dişi 1 ayda alişti bana erkek daha ilk günden 2 saat ilgendim omzuma kondu...

10. Serhan KAMALIOGLU

Çok Çok Katılıyorum Hepsi maddi çıkarcılar . Bu işlerden çakmayan hadi petshop açayım diyen kişiler :) Hadi oraya yazarlar Alınan Kuşlar hiç bir suretle geri alımı yoktur ve değişimde yapılamaz :) Hersey kusu alana kadar o sağlıklı derse aldanmayın inceleyin ve daha yeni yeme düşmüş kuslardan alınız en iyisi üreticilerden almak onlarda öyle 15 e alıyor üreticilerden 20 25 e satıyor piyasa :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:09 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

Çok Çok Katılıyorum Hepsi maddi çıkarcılar .Ancak 5 tanesinden 2 tane petshopcu cıkıyor.. Bu işlerden çakmayan hadi petshop açayım diyen kişiler :) Hadi oraya yazarlar Alınan Kuşlar hiç bir suretle geri alımı yoktur ve değişimde yapılamaz :) Hersey kusu alana kadar o sağlıklı derse aldanmayın inceleyin ve daha yeni yeme düşmüş kuslardan alınız en iyisi üreticilerden almak onlarda öyle 15 e alıyor üreticilerden 20 25 e satıyor piyasa :)

Sayfayı Paylaş