Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum benden korkuyor

• Konbuyu başlatan ralli1
  • Başlangıç tarihi
R

ralli1

Guest
muhabbet kuşumu alalı 1 hafta oldu aldığımdan beri benden korkuyor sürekli kaçıyor elime dahi gelmiyor ne yapmalıyım

zaman içinde alışır kuşunuzun üstüne fazla gitmeyin alışa kadar...

kuşların alışma süresi bir sürü etkene bağlı olarak değişiyor. 1 hafta daha kendi haline bırakın. eğer 2. haftanın sonunda hala sizden çok korkuyor ve kaçıyorsa kuşa olan davranışlarınızı ve kuşun bulunduğu ortamın özelliklerini sorgulamanız ve olumsuz olan etkenleri ortadan kaldırmanız gerekir diye tahmin ediyorum.

eve yeni gelmiş muhabbet kuşları ortama henüz adapte olamadıkları için aniden ortaya çıkan her durumdan korkarlar, ışık, ses, hareket vb. ani olması onları korkutur. alışana kadar ona karşı çok nazik ve ısrardan uzak davranışlarda bulunmanız gerekebilir.

Bu tarz sorunlar genelde yavru diyerek satılan 3 aylıktan büyük kuşlarda görülür 40 günlük yavrularda bu sorun söz konusu olmaz kuşunuzu saldığınızdada perdeden indirmeye uğraşırsınız 9 aylık yetişkin kuşlar adaptasyon sağlıyor ancak kuşunuz uzun süre tavrını koruyacak bilmeniz gerek

ZTE-BLADE cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

biraz daha zaman tanımalısınız, alışma süreleri kuşdan kuşa değişir.

ama siz bebek diye almışsanız petshoptan.demekki petshop mağdurusunuzdur.yani onların gözünde müşteri memnuniiyeti yok gözlerinde tamamen dolar işareti vardır.5 aylık kusu 2 aylık diye kakalarlar genelde.bazı satıcılar haric olabilir ama genelde ben hep kötüsüne rastladım

var tabi oda beklememek
ama inanın pişman olursunuz daha cok uzaklaşır

dostum size pat diye aliş mazlar en kötü şartalarda 1 ay içinde alişir gun içinde gidin onlari sevin okşayin elineze alin sonra onlarda anlicak sizden zarar gelmiyeceni benım dişi 1 ayda alişti bana erkek daha ilk günden 2 saat ilgendim omzuma kondu...

ama siz bebek diye almışsanız petshoptan.demekki petshop mağdurusunuzdur.yani onların gözünde müşteri memnuniiyeti yok gözlerinde tamamen dolar işareti vardır.5 aylık kusu 2 aylık diye kakalarlar genelde.bazı satıcılar haric olabilir ama genelde ben hep kötüsüne rastladım

Çok Çok Katılıyorum Hepsi maddi çıkarcılar . Bu işlerden çakmayan hadi petshop açayım diyen kişiler :) Hadi oraya yazarlar Alınan Kuşlar hiç bir suretle geri alımı yoktur ve değişimde yapılamaz :) Hersey kusu alana kadar o sağlıklı derse aldanmayın inceleyin ve daha yeni yeme düşmüş kuslardan alınız en iyisi üreticilerden almak onlarda öyle 15 e alıyor üreticilerden 20 25 e satıyor piyasa :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:09 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

Çok Çok Katılıyorum Hepsi maddi çıkarcılar .Ancak 5 tanesinden 2 tane petshopcu cıkıyor.. Bu işlerden çakmayan hadi petshop açayım diyen kişiler :) Hadi oraya yazarlar Alınan Kuşlar hiç bir suretle geri alımı yoktur ve değişimde yapılamaz :) Hersey kusu alana kadar o sağlıklı derse aldanmayın inceleyin ve daha yeni yeme düşmüş kuslardan alınız en iyisi üreticilerden almak onlarda öyle 15 e alıyor üreticilerden 20 25 e satıyor piyasa :)

Geri