Karadeniz Pet

muhabbet kuşum bi daha yumurtlamadı

• Konbuyu başlatan Abdullah YILMAZER
  • Başlangıç tarihi
A

Abdullah YILMAZER

Guest
mer arkadaşlar 1 çift evde beslediğim muhabbet kuşum var kuşları pet shop tan aldım boş bir dairede aynı kafese koydum ve daireye bir çift kuş da ses çıkarsınlar diye koydum 1 ay geçmeden kuş yumurtladı 2 gün arayla ve 4 yumurtası oldu daire satıldığı için kuşlarımı eve getirmek zorunda kaldım öbür çiftide sattım.Aradan 18 güne geçti bütün yumurtalar çıktı yavrular büyüdü ve aldım yavruları sattım aradan neredeyse bir buçuk ay geçti kuşlar bi daha yumurtlama dı buğun bişey dikkatimi çekti erkek dişiye kusuyor fakat dişi biraz sona erkege vuruyor ve alttaki tahtada duruyor kuşlarımın tekrar yavru vermesi ve kızışması için ne yapmalıyim
NOT: nijer veriyorum tüye giriyor.Vitamin kullanıyorum.

ortam değişikliği ve kuş sayısının azalması kuşların çiftleşmesini geciktirir, sürü psikoloji olduğu için ne kadar kuşunuz çok ise o kadar hızlı yavru alırsınız, ayrıca kuşların yeni ortama alışması için 1.5 ay az, benim kuşlar ortam değiştirdikten tam 6 ay sonra yumurtladılar. Bu arada kuşlara hazır mama alıp, havuç ile nemlendirerek vermenizi öneririm...

Geri