Karadeniz Pet

Muhabbet kusum birleşdim mı?

• Konbuyu başlatan Sena Korkut
  • Başlangıç tarihi
S

Sena Korkut

Guest
Muhabbet kusum 2 gündür hasta. Eskisi gibi otmuyor ve neşeli degil. Sürekli uyuyor ve kabarıyor ayrıca cok kaşınıyor ve kasındığında bazen küçük küçük kurumuş yaprağa benzer koyu renkte seyler dökülüyor . Acaba bitlendi mı? Eşyalarımızı değiştirdik oradan hastalık mı kaptı acaba? Bir de hastalığın ilk zamanlarında biraz da olsa otuyordu?vsimdi tek yaptıgı uyumak ve kaşınmak . Oysa ki veterinerin verdigi ilacı kullaniyoruz

Kuşu ele alıp bak bit varmı ve suyuna vitamin koy.

dediğin şey tırnak ucu kadar kırmızı renkteyse bit ihtimali var kuşçular kesin çözüm kafesin etrafına gaz yağı sıkar ama dikkat et su yem ve kuşa gelmesin

avispray denen bir parazit ilacı var ondan kullanabilirsin eger cok kasınıyorsa. ayrıca banyo suyuna az miktarda sirke damlatabilir veya fısfıs ile püskürtebilirsin. gecmis olsun.

Kuş kabarıyor diyorsun. Peki dışkısı ne alemde?

Kuşunuz tüye girmiş olabilirmi acaba tüye giren kuşları bi araştırın eğer öyle ise vitamin takviyesi yapabilirsin geçmiş olsun

Kuş kabarıyor diyorsun. Peki dışkısı ne alemde?

İlk ishali rengi açık yesildi ama suan koyu yesil ve etrafında su oluyo ama eskisi gibi düzenli durmuyor. Ayrıca gittikçe kötülemiyor veterinerin verdigi ilacı kullanıyorum ama ilacın süresi bitene kadar ölmesinden korkuyorum

Geri